Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

V Rige je so Šuplerom spokojnosť, budúcnosť budú ešte riešiť

SITA|17. mar 2011 o 15:00

V Diname Riga sú spokojní s účinkovaním mužstva v Kontinentálnej hokejovej lige i s prácou trénera Júliusa Šuplera.

RIGA.

Slovenskému odborníkovi, ktorý pri kormidle tímu pôsobil ostatné tri sezóny, sa po skončení sezóny končí zmluva a o jeho budúcnosti sa zatiaľ nerozhodlo. V Rige budú trénerskú otázku riešiť neskôr.

"S prácou Júliusa Šuplera sme veľmi spokojní. Odviedol kus poctivej roboty. Teraz si dáme pár dní voľno, oddýchneme si, keďže pre nás sa sezóna skončila len v stredu, a potom budeme hovoriť aj o zložení realizačného tímu. Zmluva mu skončila, o ďalšom pokračovaní spolupráce sme ešte nehovorili. Sme ešte veľmi krátko po poslednom zápase, nikto nepovedal, že by nemohol pokračovať na našej lavičke. Určite budeme rozprávať aj s ním," povedal pre agentúru SITA generálny manažér Dinama Riga Normunds Sejejs.

Najmä v ruských médiách zarezonovala správa, že by do Dinama mohol namiesto Šuplera zamieriť doterajší kouč OHK Dinamo Moskva Olegs Znaroks, ktorý však mal ponuku odmietnuť. Sejejs však tieto informácie dementuje a podľa neho nie sú ani pravdivé.

"Som prekvapený zo správy, že sme sa so Znaroksom nedohodli. O trénerskom pôsobení v Rige sme s nikým nehovorili. Už dávnejšie sme prijali riešenie, že so Šuplerom či inými kandidátmi sa budeme rozprávať až po sezóne. Nikomu sme teda nič neponúkali a všetko sú to iba špekulácie," uviedol pre SITA Normunds Sejejs.

Súvisiace články