Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

V Partizánskom nespokojnosť s herným prejavom

SITA|Publikované 29. apr 2009 o 12:51

Zo slovenských účastníkov interligy hádzanárok (WHIL) sa pred necelými dvoma týždňami skončila sezóna len pre hráčky HK Slávia Partizánske.

BRATISLAVA. Z pôvodnej šestice družstiev bojuje kvarteto najlepších (Michalovce, ŠKP Bratislava, Šaľa, Trenčín) po základnej časti v play-off, Banská Bystrica v priebehu ročníka zo súťaže odstúpila, a tak predčasné voľno má len jediný tím. Mladé Partizánčanky obsadili ako nováčik WHIL v konečnej tabuľke 11. miesto (5. priečku spomedzi slovenských klubov) s bilanciou 2 víťazstvá - 18 prehier. Ohľadom budúcej sezóny je podľa slov predsedu HK Slávia Jána Šurgana zatiaľ dosť nevyjasnených otázok.

1. Ako ste spokojní s umiestnením družstva v sezóne 2008/2009?

2. Kto bude trénerom tímu v ďalšom súťažnom ročníku?

3. Aké zmeny plánujete v hráčskom kádri?

Ján Šurgan (predseda HK Slávia Partizánske):

1. - Musím priznať, že sme totálne nespokojní. Odohrali sme aj veľmi dobré zápasy, ale aj také, v ktorých sme predviedli výkony pod naše možnosti. Nehodnotím ani tak štyri získané body, ale predvedenú hru. Výkony družstva nás sklamali, očakávali sme oveľa lepší herný prejav. Negatívny vplyv na nás malo odstúpenie Banskej Bystrice, dievčatám potom akoby chýbala motivácia, keďže im nehrozil zostup. Bolo ťažké ich motivovať, chýbala im radosť z hádzanej. Psychicky ich dosť položila aj nešťastná domáca prehra s Veselí gólom v poslednej sekunde.

2. - V tejto chvíli neviem na túto otázku odpovedať. Zloženie realizačného tímu bude závisieť od rôznych faktorov. Všetko musíme prehodnotiť a zvážiť. Momentálne sa nedá vylúčiť ani zotrvanie trénerky Kataríny Beňuškovej.

3. - Ekonomická situácia v našom klube sa nezlepšila natoľko, aby sme si mohli dovoliť platiť hráčky ako v Michalovciach, ŠKP či Šali. Pre nás je prioritou dať šancu mladým dievčatám hrávať medzi kvalitnými ženskými družstvami a umožniť im výkonnostný progres. Zatiaľ nás nikto neinformoval, že by chcel odísť. Nemôžeme počítať so skúsenou Zdenkou Polákovou, ktorá je tehotná.

Súvisiace články