V Otepää triumfoval Rönning, Bajčičák päťdesiaty

SITA|22. jan 2011 o 14:36

OTEPÄÄ 22. januára (SITA) - Víťazom pretekov mužov na 15 km klasickou technikou s intervalovým štartom v rámci Svetového pohára 2010/11 v behu na lyžiach v estónskom stredisku Otepää sa stal Nór Eldar ...

OTEPÄÄ. Víťazom pretekov mužov na 15 km klasickou technikou s intervalovým štartom v rámci Svetového pohára 2010/11 v behu na lyžiach v estónskom stredisku Otepää sa stal Nór Eldar Rönning. Skúsený 28-ročný dvojnásobný majster sveta z pretekov štafiet dosiahol svoje šieste prvenstvo v pretekoch o krištáľový glóbus v kariére. Tri päťkilometrové okruhy s celkovým prevýšením 540 m zvládol za 37:27,2 min. O 15,1 s pomalší bol Daniel Rickardsson zo Švédska, bronzový stupienok na pódiu pre medailistov patril Rusovi Maximovi Vylegžaninovi.

Z dvojice Slovákov v 77-člennom štartovom poli bol lepší Martin Bajčičák, ktorý uzatváral vo výsledkovej listine päťdesiatku najlepších. Ivan Bátory skončil o dve priečky za ním päťdesiaty druhý.

Výsledky - 15 km klasickou technikou s intervalovým štartom:

1. Eldar Rönning (Nór.) 37:27,2 min, 2. Daniel Rickardsson (Švéd.) +15,1 s, 3. Maxim Vylegžanin (Rus.) +17,6, 4. Marcus Hellner (Švéd.) +18,4, 5. Andrus Veerpalu (Est.) +24,6, 6. Martin Jakš (ČR) +26,4, 7. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) +34,3, 8. Petter Northug (Nór.) +36,6, 9. Jens Filbrich (Nem.) +48,1, 10. Stanislav Volžencev (Rus.) +51,3, ... 50. Martin Bajčičák +2:35,3 min, 52. Ivan Bátory (obaja SR) +3:05,9