Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

V nominácii SR na Slovakia Cup 15 hráčok

SITA|Publikované 10. okt 2008 o 13:59

Hádzanárky Slovenska čaká na budúci týždeň vystúpenie na medzinárodnom turnaji Slovakia Cup.

BRATISLAVA. Deviaty ročník obnoveného tradičného podujatia sa za účasti Slovenska, Česka, Rumunska, Litvy, Portugalska a Maďarska "B" uskutoční od štvrtka 16. do nedele 19. októbra 2008 v Stupave a Bratislave. Ešte pred ním sa zverenky trénera Ľubomíra Popluhára zídu v pondelok v Stupave na trojdňovom sústredení. "Z pôvodnej nominácie vypadla pre zranenie kolena brankárka Miroslava Sůkalová. Anna Dittelová z Michaloviec sa ospravedlnila, keďže bola dlho zranená a ešte má tréningové manko. Okrem toho nemôžem počítať ani so Zuzanou Porvazníkovou, ktorá sa po zdravotných problémoch doteraz pripravovala len s kondičným trénerom. Namiesto Dittelovej som povolal Alžbetu Pollákovú a ešte uvažujem, že nominujem jednu brankárku," informoval agentúru SITA v piatok popoludní kormidelník SR Ľ. Popluhár. V aktuálnej 15-člennej nominácii figuruje 8 legionárok a 7 hráčok z najvyššej domácej súťaže. Pre Slovenky bude turnaj Slovakia Cup prípravou na novembrovú I. fázu kvalifikácie MS 2009, ktorú odohrajú v poľskom meste Dabrowa Górnicza.

Nominácia hádzanárok SR na sústredenie (13. - 15. 10.) a turnaj Slovakia Cup (16. - 19. 10. 2008):

brankárky: Žaneta Tóthová (Vasas Budapešť/Maď.), Katarína Harišová (Iuventa Michalovce)

pivotky: Martina Halásová (Rhein-Main Bienen/Nem.), Ivana Trochtová (HK Slovan Duslo Šaľa)

krídla: Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín/Maď.), Lýdia Jakubisová (Rhein-Main Bienen/Nem.), Silvia Kochanová-Farkašová, Lucia Súkenníková (obe ŠKP Bratislava)

spojky: Miriam Šimáková (C.S. Rulmentul-Urban Brašov/Rum.), Denisa Glankovičová (TSV Bayer 04 Leverkusen/Nem.), Katarína Dubajová (Horsens HK/Dán.), Alžbeta Polláková (Hódmezővásárhely/Maď.), Petra Popluhárová (HK Slovan Duslo Šaľa), Petra Beňušková, Martina Školková (obe ŠKP Bratislava)

Súvisiace články