Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

V nemeckej bundeslige vyhral Dortmund v Leverkusene

Sportnet|14. jan 2011 o 22:37

Výsledok piatkového stretnutia 18. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011.

BERLÍN. Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v piatkovej predohrávke 18. kola Bundesligy na trávniku tretieho Bayeru Leverkusen 3:1 a vrátili mu domácu prehru 0:2 z prvého kola aktuálneho ročníka.

Líder nemeckej najvyššej súťaže rozhodol o svojom triumfe po bezgólovom polčase až v druhej štyridsaťpäťminútovke zásluhou troch zlepených gólov v rozpätí šiestich minút. V 49. a 53. minúte najskôr dvakrát napol súperovu sieť Kevin Grosskreutz a v 55. minúte zvýšil na 3:0 Mario Götze. Domáci "farmaceuti" stačili už len znížiť zásluhou reprezentačného útočníka Stefana Kiesslinga

Vestfálsky klub má po 15. víťazstve v sezóne pred dvojicou Mainz - Leverkusen 13-bodový náskok.