Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

V európskych pohároch 2008/2009 štyri slovenské kluby

SITA|Publikované 9. jún 2008 o 15:30

BRATISLAVA 9. júna (SITA) - Po minulosezónnej rekordnej účasti až siedmich slovenských klubov bude v nadchádzajúcom súťažnom ročníku európskych pohárových súťaží v hádzanej štartovať kvarteto klubov zo ...

BRATISLAVA 9. júna (SITA) - Po minulosezónnej rekordnej účasti až siedmich slovenských klubov bude v nadchádzajúcom súťažnom ročníku európskych pohárových súťaží v hádzanej štartovať kvarteto klubov zo Slovenska. "Do 8. júna, čo bol pre naše kluby termín na podanie prihlášky, registrujeme záujem Tatrana Prešov, ŠKP Bratislava, Iuventy Michalovce a ŠKP Banská Bystrica. Hovorilo sa aj o Košiciach či Nových Zámkoch, ale napokon z toho zišlo. V porovnaní s vlaňajškom je to pokles o tri družstvá. Úbytok prihlásených klubov zrejme súvisí s finančnou situáciou," informoval agentúru SITA športový sekretár Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.

V kategórii mužov bude jediným zástupcom úradujúci šampión Tatran Prešov, ktorý sa predstaví v Lige majstrov. Táto najprestížnejšia klubová súťaž čaká premiérovo aj hráčky ŠKP Bratislava. V Pohári víťazov pohárov žien si zahrá Iuventa Michalovce a Vyzývací pohár čaká hádzanárky ŠKP Banská Bystrica. Oproti vlaňajšku chýbajú v menoslove muži Štartu Nové Zámky i MŠK HANT Považská Bystrica a prekvapujúco aj ženy Slovana Duslo Šaľa.

Európska hádzanárska federácia (EHF) má ako posledný možný termín na registráciu do zoznamu účastníkov EP stanovený 22. jún.

Súvisiace články