Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V EP 2008/2009 päť klubov zo SR, bez Nových Zámkov

SITA|Publikované 18. jún 2008 o 11:06

BRATISLAVA 18. júna (SITA) - Po minulosezónnej rekordnej účasti až siedmich slovenských klubov bude v nadchádzajúcom súťažnom ročníku európskych pohárových súťaží v hádzanej štartovať kvinteto klubov ...

BRATISLAVA 18. júna (SITA) - Po minulosezónnej rekordnej účasti až siedmich slovenských klubov bude v nadchádzajúcom súťažnom ročníku európskych pohárových súťaží v hádzanej štartovať kvinteto klubov zo Slovenska.

V kategórii mužov je jediným zástupcom úradujúci šampión Tatran Prešov, ktorý sa predstaví v Lige majstrov. O účinkovanie vo Vyzývacom pohári mali záujem aj v TJ Štart Nové Zámky. "Mestská rada síce odporučila podanie prihlášky, no rozhodujúce slovo má zastupiteľstvo a to bude mať zasadnutie až 1. júla. Dovtedy však čakať nemôžeme, keďže posledný termín na registráciu do zoznamu účastníkov je stanovený na 22. júna. Žiaľ, aj keď by sme si radi na európskej scéne opäť zahrali, tentoraz budeme chýbať," vysvetlil pre agentúru SITA športový riaditeľ novozámockého klubu Michal Tóth.

Najprestížnejšia európska tímová súťaž - Liga majstrov čaká premiérovo hráčky ŠKP Bratislava. V Pohári víťazov pohárov žien si zahrá Iuventa Michalovce, vo Vyzývacom pohári budú účinkovať hádzanárky ŠKP Banská Bystrica a v Pohári EHF sa predstaví Slovan Duslo Šaľa.

Oproti vlaňajšku chýbajú v menoslove muži Štartu Nové Zámky i MŠK HANT Považská Bystrica.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.