Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

V Anaheime vyradili Selänneho osmičku

Bývalý hráč Anaheimu, fínska hokejová legenda Teemu Selänne sa pozerá, ako sa jeho dres s číslom 8 vznáša k streche haly Ducks. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 12. jan 2015 o 09:41

Mal som však slzy na krajíčku. Bolo to skutočne dojímavé, povedal.

ANAHEIM. Fín Teemu Selänne sa stal prvým hokejistom v histórii Anaheimu Ducks, ktorého číslo vyradili z kolekcie dresov. Pod strop Honda Centra sa dostala osmička fínskeho blesku pred nedeľňajším súbojom s Winnipegom, v ktorom v minulosti tiež hral.

Pred slávnosťou hovoril Selänne, že sa pokúsi zachovať ako chlap a nebude plakať.

"Mal som však slzy na krajíčku. Bolo to skutočne dojímavé. Snažil som sa, aby som pri chôdzi nespadol. Bol to pre mňa špeciálny večer. Nepamätám si, kedy som bol naposledy podobne nervózny. V Anaheime hralo množstvo osobností a ako prvé číslo išlo nahor to moje," uviedol pre NHL.com Selänne.

Sprevádzali ho manželka Sirpa, dcéry Veera a synovia Eemil, Eetu a Leevi. Všetkým im vo svojej reči nezabudol poďakovať.

Rodák z Helsínk začal s kariérou v miestnom Jokerite, potom jeho kroky smerovali do zámoria. V NHL si obliekal dresy Winnipegu, San Jose, Colorada a Anaheimu, v roku 2007 sa s Anaheimom radoval z triumfu v Stanleyho pohári.

Na medzinárodnej úrovni reprezentoval Fínsko v 96 stretnutiach. Na konte má jednu striebornú a tri bronzové medaily zo zimných olympijských hier a po jednom striebre a bronze z majstrovstiev sveta.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články