Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Úvodný duel šampionátu vyhrali Chorvátky

(Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 2. dec 2008 o 21:50

V úvodnom zápase 8. majstrovstiev Európy v hádzanej žien sa v D-skupine tešili chorvátske reprezentantky, ktoré zdolali Srbsko 30:26.

SKOPJE/OHRID. Slovenskí hádzanárski rozhodcovia Peter Brunovský a Vladimír Čanda majú za sebou prvé vystúpenie na 8. majstrovstvách Európy žien v Macedónsku. V šlágri úvodného dňa pískali v Skopje pred beznádejne vypredanou Športovou halou Borisa Trajkovského so 6000 divákmi víťazné stretnutie Nemecka, ktoré v D-skupine zdolalo domácu reprezentáciu Macedónska.

V úvodnom zápase 8. majstrovstiev Európy sa v D-skupine v "juhoslovanskom" šlágri tešili chorvátske hádzanárky, ktoré v Športovej hale Borisa Trajkovského zdolali Srbsko 30:26. O výsledku derby duelu sa zdalo byť rozhodnuté už po prvom polčase, v ktorom si Chorvátky vypracovali až deväťgólový náskok. Po obrátke sa Srbky dotiahli na rozdiel jediného gólu (26:25), no v záverečnej desaťminútovke si už Chorvátky prvé dva body nedali vziať.

Úspešnejšie v stíhacej jazde boli v C-skupine v Ohride Bielorusky, ktoré v prvom dejstve prehrávali so Švédskom až o sedem gólov, no po prestávke manko vymazali a nakoniec si vybojovali bod po remíze 21:21.

Suverénny vstup do turnaja zaznamenali úradujúce majsterky sveta a vicemajsterky Európy z Ruska, ktoré sa potrápili s Rakúšankami iba v závere prvého dejstva a nakoniec pohodlne zvíťazili 31:22.

Výsledky úvodného dňa

C-skupina (Ohrid): Švédsko - Bielorusko 21:21 (13:7), Rusko - Rakúsko 31:22 (13:10).

D-skupina (Skopje): Chorvátsko - Srbsko 30:26 (17:8), Nemecko - Macedónsko 25:22 (11:10).