Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Útočníkovi NHL praskla lebka, pár dní nerozprával

Mats Zuccarello. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 2. jún 2015 o 06:27

Mats Zuccarello sa v zostave New York Rangers neobjavil od zranenia v prvom kole. Ako sa ukázalo bolo také vážne, že hráč niekoľko dní nedokázal rozprávať.

NEW YORK. Hokejový útočník New Yorku Rangers Mats Zuccarello utrpel ešte v piatom zápase prvého kola play off fraktúru lebky a odvtedy sa na ľade neobjavil.

Až do skončenia konferenčného finále mlčalo vedenie klubu o zdravotnom stave Nóra. Okrem fraktúry mal Zuccarello aj pomliaždeninu mozgu a pár dní dokonca nevedel rozprávať.

V súboji s Pittsburghom ho do hlavy trafila strela spoluhráča Ryana McDonagha.

"Odviezli ma do nemocnice, kde som tri alebo štyri dni nevedel poriadne rozprávať a necítil som si ruku. Krv v mozgu ovplyvňovala veľa vecí. Teraz sa už cítim oveľa lepšie, chodím k špecialistovi, ktorý mi pomáha. Zo dňa na deň sa to zlepšuje," uviedol Zuccarello pre New York Daily News.

Dvadsaťsedemročný útočník začal už minulý týždeň s korčuľovaním, ale do kontaktov pri hre nešiel. Nehral by ani v prípade, že by Rangers postúpili cez Tampu do finále Stanleyho pohára. Do začiatku novej sezóny by mal byť v poriadku.

"Neexistovala veľká šanca, že by som si ešte zahral v tejto sezóne. Teraz už nemá zmysel sa k tomu vracať. Dôležité je zdravie," vyhlásil Zuccarello.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.