Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Útočníci s mačetou dostali doživotný zákaz chodiť na Inter

(Autor: Ilustračné TASR)
TASR|21. aug 2013 o 11:02

Vedenie klubu pozná štyroch útočníkov, ktorí ohrozovali ľudí na zápase v Slovenskom Grobe.

BRATISLAVA. Vedenie futbalového klubu FK INTER Bratislava pozná totožnosti štyroch osôb, ktoré sú zodpovedné za útočný incident mačetou počas nedeľňajšieho zápasu ich klubu v Slovenskom Grobe.

Klub udelil všetkým doživotný zákaz vstupu na domáce stretnutia.

Nepríjemný incident sa odohral počas nedeľňajšieho zápasu medzi Slovenským Grobom a Interom Bratislava, kedy fanúšikovia hlásiaci sa k bratislavskému klubu zaútočili mačetou na domácich fanúšikov.

Pri útoku sa zranil 46-ročný muž zo Slovenského Grobu.

"Všetci sme boli šokovaní tým, čo sa v Slovenskom Grobe stalo a všetko nás to mrzí. Osobne som sa zaujímal o stav zraneného a som rád, že jeho zdravotný stav sa zlepšuje. S prezidentom Slovenského Grobu sme sa dohodli, že všetky škody náš klub bez akýchkoľvek problémov uhradí," uviedol prezident Inter Bratislava o.z. Jozef Mihál.

Vedenie FK Inter už pozná totožnosti všetkých útočníkov, ktorí zrealizovali spomínaný útok a zaslúžili sa o výtržnosti počas zápasu.

"Je známe, že celý incident vyvolali ľudia, ktorí sa verbálne hlásili k nám. Boli to štyria konkrétni chuligáni, o ktorých polícia vie a má ich pod kontrolou. Nikto z Interu nemá žiadny záujem ich kryť. Chceme, aby boli prísne potrestaní a niesli za svoje činy plnú zodpovednosť," dodal Mihál.

Inter Bratislava sa od incidentu v pondelok dištancoval v oficiálnom stanovisku v médiách. Nové skutočnosti však ukázali, že útočníci sa hlásili k podpore klubu.

Prezident a zároveň tréner Interu Jozef Barmoš odmieta podobných prívržencov. "Takýchto ľudí medzi nami nechceme. Z ihriska sme sa sústredili na zápas a vôbec sme nevedeli o nejakých útokoch s mačetou. Všetko sme sa dozvedeli po zápase a veľmi nás to šokovalo. Vieme, že Bratislavský futbalový zväz (BFZ) nám iste naparí pokutu. Sankcie prijmeme s pokorou a všetko uhradíme. Je mi však ľúto, že tieto financie mohli byť použité na mládež alebo iné dôležité veci," dodal Barmoš.

Súvisiace články