USA postúpili priamo, Nemci si o budúcnosť na turnaji zahrajú so Slovákmi

Sportnet, TASR|13. feb 2022 o 16:25 (aktualizované 13. feb 2022 o 16:33)

USA dnes zdolali Nemecko na ZOH Peking 2022, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

Hokej na ZOH Peking 2022 - skupina A

USA - Nemecko 3:2

Góly: 5. Kampfer (Miele, Meyers), 25. Knies (Anbruzzese, Ness), 43. Smith - 2. Hager (Plachta, Kahun), 58. Kühnhackl (Bergmann, J. Müller)

Rozhodovali: Romasko (Rus), Sidorenko (Biel.) – Obwegeser (Švajč.), Ondráček (ČR), vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 708

USA: Commesso - Kamfper, Ness, Faber, Cooper, Perbix, Warsofsky, Helleson - O´Neill, Miele, Agostino - Abruzzese, Beniers, Knies - Farrell, Meyers, Cates - Hentges, Smith, Brisson

Nemecko: Aus den Birken - Brandt, M. Müller, Holzer, Wagner, Abeltshauser, J. Müller, Bittner - Plachta, Kahun, Rieder - Pföderl, Loibl, Noebels - Tiffels, Hager, Ehliz - Kühnhackl, Krämmer, Bergmann

PEKING. Hokejisti USA zdolali v základnej A skupine na ZOH v Pekingu 2022 Nemecko 3:2.

Američania si vybojovali priamy postup do štvrťfinále, keď ako jediní získali v základných skupinách plný počet deväť bodov. V A-skupine obsadili 1. miesto pred Kanadou, Nemeckom a Čínou.

Súperom Nemecka v play off sa stanú hokejisti Slovenska. Duel sa uskutoční v utorok 15. februára, čas a dejisko ešte musí upresniť direktoriát turnaja. Víťaz súboja sa vo štvrťfinále stretne s USA.

Tabuľka skupiny A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu USA - Nemecko na ZOH 2022

I. tretina:

Nemci mali výborný vstup do zápasu, keď nekrytý Hager zblízka zakončil rýchlu presilovkovú kombináciu - 0:1.

Aj gólová odpoveď Američanov prišla v presilovke, keď tlak USA zakončil Kampfer - 1:1.

II. tretina:

Po herne aj gólovo vyrovnanej prvej tretine sa iniciatívy ujali Američania. V 25. minúte si vytvorili tlak, Knies využil nedôraz nemeckej obrany pred vlastným brankárom a zblízka upravil na 2:1.

Tréner Nemecka skúsil trénerskú výzvu, s ktorou neuspel a nasledovala americká presilovka, ale Nemci ju ustáli.

III. tretina:

V 43. minúte Smith zvýšil na 3:1 a ďalší priebeh tretej tretiny priniesol vyrovnaný hokej a nemeckú snahu o vyrovnanie.

V 58. minúte Kühnhackl znížil na rozdiel jediného gólu, ale Nemci už nevyrovnali ani pri hre bez brankára.

Domov»ZOH 2022 Hokej»USA postúpili priamo, Nemci si o budúcnosť na turnaji zahrajú so Slovákmi