Nemecko

MS v hokeji 2024: Nemecko dostalo debakel, USA dali poltucet gólov

USA - Nemecko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024 v Česku.
Fotogaléria (10)
USA - Nemecko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|11. máj 2024 o 17:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024: USA - Nemecko.

OSTRAVA. Americkí hokejisti hrali dnes o 20:20 h svoj druhý zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos USA vs. Nemecko.

Zápas skupiny B sa hral v Ostravar Arene v Ostrave.

Fotogaléria zo zápasu USA - Nemecko na MS v hokeji 2024 (skupina B)
Joj Šport
Kde sledovať MS v hokeji v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Nemeckí hokejisti v úvodný deň získali prvé tri body, keď zdolali Slovensko 6:4. Američania na prvý zápis do tabuľky čakali, so Švédskom prehrali 2:5.

Proti Nemcom sa ho však dočkali po jednoznačnej výhre 6:1.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: USA - Nemecko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2023/2024
11.05.2024 o 20:20
USA
6:1
(2:0, 2:1, 2:0)
60' minúta
Ukončený
Nemecko
Prehľad
Góly a asistencie: 13. Tkachuk (Kesselring), 18. Kesselring (Nelson, Gaudreau), 33. Gaudreau (Boldy, Caufield), 40. Hughes (Caufield, Pinto), 51. Zegras (Pinto, Se. Jones), 53. Eyssimont (Kunin, Se. Jones) – 35. Ehliz (Pföderl, Michaelis). Rozhodca: Björk (SWE), Kaukokari (FIN) – Nikulainen (FIN), Yletyinen (SWE).
Prenos
Mužstvo USA vyhráva dnešný zápas jednoznačne 6:1. Sledovali sme veľmi dobrý a rýchly zápas. Ja sa sa vami lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:47
Píska sa icing Nemecka.
59:13
Hughes pálil od modrej čiary. Niederberger jeho pokus chytil lapačkou a prerušil hru.
58:01
Začali posledné dve minúty tretej tretiny a aj celého zápasu.
57:32
Ostrava aréna si užíva dnešný zápas. Na štadióne vládne fantastická atmosféra.
56:41
Aktuálny pomer streleckých pokusov 41:26.
55:48
Následuje reklamná prestávka.
54:37
Peterka pálil z pravej strany. Augustine jeho pokus bez problémov vyrazil.
52:28
goalUSA dalo gól! Šiesty gól je na svete! Jones vypálil od modrej čiary. Niederberger jeho pokus vyrazil. Následne dorážal Kunin, ktorý puk dostal pomedzi nohy nemeckého brankára. K puku sa dostal MICHAEL EYSSIMONT a ten ho zasunul do brány. Asistencie Luke Kunin, Seth Jones.
52:22
51:48
Američania si už robia na ľadovej ploche čo chcú. Nemci už pôsobia odovzdane.
50:09
goalUSA dalo gól! Využitá presilovka! Američania pridávajú aj piaty gól v zápase! TREVOR ZEGRAS dostal prihrávku pred bránu a utešenou strelou prekonáva Niederbergera. Asistencie Shane Pinto, Seth Jones.
49:01
Vylúčenie v tíme Nemecko:
Tobias Fohrler – 2 min., držanie hokejky.
48:33
Werenskeho pokus od modrej čiary nebol presný. Američania zostávajú v útočnom pásme.
47:51
Hayes nahodil puk na bránu Nemecka, ale jeho pokus bol zablokovaný.
46:01
importantCaufield vo veľkej šanci! Ani teraz však nedokázal prekonať Niederbergera.
45:57
Nemecko v plnom počte.
45:18
Boldy opäť pálil, ale strela mu absolútne nesadla. Nemci napokon puk vyhodili cez všetky čiary.
44:32
Američania sa okamžite usadili v útočnom pásme. Z ľavého kruhu pálil Boldy, ale netrafil bránu.
43:57
Marc Michaelis – 2 min., podrazenie.
43:27
Zápas je pravdepodobne rozhodnutý. Američania kontrolujú dianie na ľadovej ploche.
42:17
Hayes pálil z prvej po prihrávke od Kunina. Nemecký brankár puk vyrazil betónom.
41:36
Ehliz vypálil z ľavého kruhu. Augustine puk chytil lapačkou a prerušil hrul
40:48
Caufield zakončil hneď po buly. Jeho šipľavú strelu vyrazil Niederberger ramenom.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedú hráči USA jasne 4:1. Sledujeme však veľmi dobrý zápas. Uvidíme či ho nemeckí hokejisti dokážu v tretej tretine ešte zdramatizovať.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:57
goalUSA dalo gól! Američania pridávajú ešte štvrtý gól tesne pred druhou prestávkou. LUKE HUGHES dostal výbornú prihrávku a krásnou strelou prekonáva Niederbergera v bráne Nemecka. Asistencie Cole Caufield, Shane Pinto.
39:01
Začala posledná minúta druhej tretiny.
38:10
Will Smith získal puk. Posunul ho na Leonarda, ktorý sa takmer dostal do zakončenia. Na poslednú chvílu mu puk vypichol Kaible.
37:32
Tkachuk zakončoval z prvej po prihrávke od Caufileda. Jeho pokus tesne minul bránu Niederbergera.
36:11
Seth Jones nahodil puk od modrej čiary na bránu a Niederberger nič nevidel. Následne z otočky pálil Boldy, ale puk do brány nedostal.
35:09
Stachowiak pálil z ľavého kruhu. Jeho pokus našiel len pripraveného Augustineho.
34:47
Kahun vo dobrej šanci! Jeho pokus však schoval Augustine v lapačke a prerušil hru.
34:05
goalNemecko dalo gól! Nemci znížujú stav zápasu! Augustine vyrazil prvú strelu, ktorá na neho smerovala. Následne dosť agresívne dorážal YASIN EHLIZ a dokázal puk pretlačiť do brány. Asistencie Leonhard Pföderl, Marc Michaelis.
33:56
Will Smith výborne zakončil z pravého kruhu. Jeho projektil len tesne minul bránu.
32:23
goalUSA dalo gól! Američania využívajú veľmi rýchlo presilovú hru a pridávajú tak svoj tretí gól v zápase. JOHNNY GAUDREAU sa dostal k odrazenému puk pred bránou a presnou strelou nedal šancu Niederbergerovi v bráne Nemecka. Asistencie Matthew Boldy, Cole Caufield.
32:00
Colin Ugbekile – 2 min., podrazenie.
31:55
Peterka šiel sám na Augustineho, ale výborne sa brátil Sanderson a puk mu vzal.
31:17
30:42
Kunin hľadal prihrávkou pred bránou Hayesa, ale ten nedokázal puk zasiahnúť. Američania zostávajú v útočnom pásme.
29:41
Američania chybovali v rozohrávke. K puku sa dostal Tuomie, krtorý z otočky zakončil, ale netrafil bránu.
28:12
Nemci sú v druhej tretine vyrovnaným súperom tímu USA.
27:37
Kunin vypálil spoza protihráča. Niederberger jeho pokus chytil a prerušil hru.
27:01
26:08
Trevor Zegras sa dostal až pred Niederbergera, ale nemecký brankár ho vychytal.
25:15
Nemci začínajú čoraz viac hrýzť. Kahunove zakončenie však bolo zrazené.
24:08
importantA hneď si pripísal veľký zákrok! Vychytal samostatný nájazd Ehliza!
23:27
troy Augustine strieda Alexa Lyona v bráne USA. Uvidíme či to bude do konca zápasu alebo len pre nejaké menšie zranenie.
23:17
changeStriedanie v tíme USA:
z ihriska odchádza Alex Lyon, prichádza Trey Augustine.
23:17
importantPetry spravil obrovskú chybu! Muller sa doslova natlačil s pukom do brány, ale Lyon zatiahol roletu a nedovolil znížiť stav zápasu.
22:35
importantAmeričania v ďaľšej veľkej šanci! Will Smith pálil z tesnej blízkosti. Niederberger puk vyrazil. Následne dorážal Tkachuk, ale ani ten nedostal puk do brány.
21:31
Peterka pálil z ľavého kruhu. Lyon puk chytil a prerušil hru.
20:34
Boldy pálil z osi ihriska. Jeho pokus Niederberger vyrazil betónom.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedú hráči USA 2:0. Sledujeme výborný hokej. Američania mali prevahu a ich vedenie je zaslúžené.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Začala posleedná minúta prvej tretiny.
18:56
Werenski pálil z ľavého kruhu. Niederberger jeho pokus reflexívne vyrazil.
18:32
Američania teraz jasne dominujú na ľadovej ploche.
17:20
goalUSA dalo gól! Američania pridávajú druhý gól v zápase. MICHAEL KESSELRING dostal výbornú prihrávku od Nelsona a krásnym blafákom prekonáva Niederbergera v bráne Nemecka. Asistencie Brock Nelson, Johnny Gaudreau.
16:43
importantBoldy v obrovskej šanci! Jeho pokus Niederberger vyrazil. Následne dorážal Gaudreau, ale ani on nedostal puk do brány.
16:07
Tieffels vo veľkej šanci nedokázal z blízka prekonať Lyona.
15:30
Američania si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.
14:47
Ehl získal puk v útočnej tretine a z otočky zakončil. Lyon jeho pokus chytá a prerušuje hru.
13:42
Boldy si vymenil puk Nelsonom a zakončil. Jeho pokus však minul bránu Nemecka.
12:15
goalUSA dalo gól! Američania otvárajú skóre dnešného zápasu. Vytvorili si tlak v útočnej tretine. Kesselring nahodil puk od modrej čiary na bránu a BRADY TKACHUK ho tesne pred Nieberbergerom tečoval. Asistencie: Michael Kesselring.
11:34
Američania sú v plnom počte.
10:21
Jones vyhodil puk cez všetky čiary.
09:54
Nemci sa okamžite usadili v útočnom pásme. Kahun mal veľkú šancu, ale Lyon ho vychytal.
09:34
Vylúčenie v tíme USA:
Cole Caufield – 2 min., podrazenie.
09:23
Hráči USA si vytvorili tlak v útočnej tretine, ale do zakončenia sa nedostali.
08:11
Pfoderl to spravil parádne. Jeho zakončenie výborne vyrazil betónom Lyon.
07:02
Nemci zahrozili. Peterkova strela len tesne minula bránu Lyona. Do útoku idú hráči USA.
06:44
Kaible pálil od modrej čiary. Lyon jeho pokus chytá lapačkou a prerušuje hru.
06:03
Boldyho pokus bez väčších problémov chytá Niederberger.
05:31
Vlasic chcel opäť zakončovať, ale výborne ho telom zablokoval Kaible.
04:01
Michaelis nahodil puk na Lyona. Ten schoval puk vo výstroji a prerušil hru.
03:54
Nemci hrajú veľmi tvrdo. Eyssimont bol tvrdo narazený za nemeckou bránou. Vylučovať sa však nebude.
02:45
Vlasic vypálil od modrej čiary. Jeho pokus bol zablokovaný. Američania zostávajú v útočnom pásme.
01:07
Opäť Tkachuk v akcii. Jeho pokus bez problémov pokryl Niederberger.
00:50
Tkachuk sa tlačil do zakončenia. Strelu však nakoniec nevyslal.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

USA: Lyon (Augustine) – Se. Jones (A), Werenski (A), Hughes, Sanderson, Petry, Vlasic, Kesselring – Boldy, Nelson, Gaudreau – Caufield, Pinto, Tkachuk (C) – Zegras, Smith, Farabee – Kunin, Hayes, Eyssimont – Leonard.
Tréner: John Hynes

Nemecko: Niederberger (Grubauer) – Wissmann, J. Müller, Kälble, M. Müller (C), Fohrler, Ugbekile – Pföderl, Michaelis, Ehliz (A) – Peterka, Kahun (A), Tiffels – Fischbuch, Stachowiak, Tuomie – Eder, Kastner, Ehl.
Tréner: Harold Kreis

Rozhodca: Björk (SWE), Kaukokari (FIN) – Nikulainen (FIN), Yletyinen (SWE).
Prajem pekný večer pri sledovaní dnešného online prenosu.

Hráči Nemecka zvládli svoj úvodný zápas proti Slovensku. Nemci zvíťazili 6:4. Dnes majú proti sebe mimoriadne náročného súpera. Uvidíme či zopakujú výkon a dokážu zaskočiť favorita dnešného zápasu. Hokejisti USA podľahli v prvom zápase Švédom vo výbornom zápase 2:5.

Nominácia USA na MS

Brankári: Alex Lyon (Detroit Red Wings), Trey Augustine (Michigan State University/NCAA), Alex Nedjelkovic (Pittsburgh Penguins)

Obrancovia: Luke Hughes (New Jersey Devils),Jake Sanderson (Ottawa Senators), Alex Vlasic, Seth Jones (obaja Chicago Blackhawks), Zach Werenski (Columbus Blue Jackets), Jeff Petry (Detroit Red Wings), Michael Kesselring (Arizona Coyotes), Matthew Kessel (St. Louis Blues)

Útočníci: Matt Boldy (Minnesota Wild), Cole Caufield (Montreal Canadiens), Joel Farabee (Philadelphia Flyers), Johnny Gaudreau (Columbus Blue Jackets), Luke Kunin (San Jose Sharks), Shane Pinto, Brady Tkachuk (obaja Ottawa Senators), Trevor Zegras (Anaheim Ducks), Will Smith, Ryan Leonard (Boston College/NCAA), Brock Nelson (New York Islanders), Kevin Hayes (St. Louis Blues), Mikey Eyssimont (Tampa Bay Lightning)

Nominácia Nemecka na MS

Brankári: Tobias Ancicka (Köln), Philipp Grubauer (Seattle Kraken), Mathias Niederberger (Mnichov)

Obráncovia: Tobias Fohrler (Ambri-Piotta), Lukas Kälble (Mannheim), Jonas Müller (Berlín), Moritz Müller (Köln), Jonas Müller (Berlín), Maksymilian Szuber (Tucson Roadrunners), Colin Ugbekile (Iserlohn), Fabio Wagner (Ingolstadt), Kai Wissmann (Berlín)

Útočníci: Tobias Eder (Berlín), Alexander Ehl (Düsseldorf), Yasin Ehliz (Mnichov), Daniel Fischbuch (Mannheim), Dominik Kahun (Bern), Maximilian Kastner (Mnichov), Marc Michaelis (Zug), J. J. Peterka (Buffalo Sabres), Leo Pföderl (Berlín), Josh Samanski (Straubing), Wojciech Stachowiak (Ingolstadt), Nico Sturm (San Jose Sharks), Frederik Tiffels (Berlín), Parker Tuomie (Straubing)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Nemecko dostalo debakel, USA dali poltucet gólov