Cibulkovú nezastavilo ani zranenie. Bola som v tranze, tvrdí

Dominika Cibulková ako jediná zachraňuje česť slovenského tenisu v druhom kole US Open. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|31. aug 2016 o 10:09

Dominiku Cibulkovú pri postupe do 3. kola US Open nezastavil ani smolne stratený prvý set, ani ošetrovanie stehenného svalu. Naopak, práve zranenie malo byť zlomovým momentom, ktorý ju nakopol.

NEW YORK. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa po heroickom výkone prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open.

V druhom kole si napriek zraneniu zadného stehenného svalu ako nasadená dvanástka poradila s Ruskou Jevgenijou Rodinovou 6:7 (5), 6:2, 6:2. V dueli o postup do osemfinále nastúpi v piatok proti Ukrajinke Lesii Curenkovej, s ktorou má priaznivú bilanciu 2:0.

V roku 2013 ju na antuke na Roland Garros i v Madride zdolala v dvoch setoch. Jej maximom v New Yorku je doposiaľ štvrťfinále z roku 2010, vlani postúpila do 3. kola.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu s Rodinovou, keď v šiestom geme prelomila súperkino podanie a po potvrdení brejku si vybudovala náskok 5:2. Ruska však nezložila zbrane a vďaka riskantnej hre otočila na 6:5. V desiatom geme odvrátila po víťaznom forhende setbal a v dvanástej hre mala za stavu 40:30 sama možnosť dotiahnuť úvodné dejstvo do úspešného konca.

Cibulková síce odvrátila setbal a vynútila si tajbrejk, no v ňom mala navrch Rodinová.

Dominika Cibulková po strate prvého setu pridala na agresivite.
Dominika Cibulková po strate prvého setu pridala na agresivite. (Autor: TASR/AP)

Na začiatku druhého setu Cibulková pridala na agresivite, drvila súperku z forhendu a po dvoch brejkoch odskočila Rodinovej na 4:1.

Všetko na jednu kartu

Za stavu 4:2 a 40:40 si však pri náročnej výmene natiahla zadný stehenný sval na ľavej nohe a zostala ležať na dvorci s bolestivou grimasou v tvári. Vstala až po masáži od privolanej fyzioterapeutky. Nasledoval medical time out, počas ktorého jej zabandážovali zranenú nohu.

Po návrate na kurt získala dva gemy a vynútila si tretí set. Hneď na jeho začiatku prišla o servis a Rodinová sa ujala vedenia 2:0.

Cibulková však potom vsadila všetko na jednu kartu a Rodinovú zmietla z kurtu. Vďaka množstvu winnerov získala šesť gemov v rade a zabezpečila si postup medzi elitnú tridsaťdvojku.

Cibulková postupuje aj napriek zraneniu.
Cibulková postupuje aj napriek zraneniu. (Autor: TASR/AP)

Vzájomnú bilanciu s Rodinovou upravila na 2:1, v tomto roku nad ňou zvíťazila aj na halovom turnaji v Petrohrade.

Nemohla sa ani pohnúť

Cibulková si mimoriadne cení, že napriek zraneniu dokázala otočiť zápas.

"Bola to veľmi ťažká situácia. Cítila som, akoby som si natiahla zadný stehenný sval. Zároveň som však cítila, že mám brutálne kŕče v zadnom aj v prednom stehennom svale. Nemohla som si sadnúť, ľahnúť ani prejsť z toho miesta. Nemohla som sa ani pohnúť. Keď prišla fyzioterapeutka, dostala som kŕče do brucha aj do chrbta. To, že sa mi napriek týmto okolnostiam podarilo otočiť zápas, je niečo neskutočné. Určite mi pomohli skúsenosti aj to, že sa mi to už v minulosti stalo, aj keď nie až v takomto rozmere.

Po zápase ma opäť chytili kŕče a nemohla som isť ani do šatne prezliecť sa. Teraz musím hlavne dobre zregenerovať," povedala Cibulková v konferenčnom hovore so slovenskými médiami.

Podľa slov slovenskej jednotky neboli kŕče fyzického, ale psychického pôvodu.

"So všetkou skromnosťou som jednou z najlepšie pripravených hráčok na okruhu WTA, takže to nebolo o kondičke.

Až zranenie ma nakoplo

"Dnes som sa presvedčila, že tenis je hlavne o hlave. Až moc som chcela, dostala som sa pod tlak, z čoho pramenili psychické kŕče. Až zranenie ma nakoplo. Keď som po ošetrení vstala z lavičky, povedala som si, že sa musím uvoľniť a začať do toho naplno švihať. Bol to zlomový moment. Začala som rýchlejšie zakončovať výmeny. Bola som v tranze a nemohla som si ani sadnúť, lebo potom by ma mohli zasa chytiť kŕče. Ona hrala múdro, snažila sa ma naháňať, no ja som mala na všetko odpoveď a zvalcovala som ju."

Dominika Cibulková tvrdí, že práve zranenie ju nakoplo.
Dominika Cibulková tvrdí, že práve zranenie ju nakoplo. (Autor: TASR/AP)

Proti Curenkovej čaká slovenskú tenistku ťažký zápas.

"Mám s ňou síce bilanciu 2:0, no nebude to ľahké. V 1. kole vyradila nasadenú Beguovú a určite hrá dobre, keď je v 3. kole grandslamu. Mojou výhodou je, že som vysoko nasadená a v tejto fáze turnaja som ešte nemohla dostať za súperku hráčku z prvej desiatky či dvadsiatky, no musím sa na ňu dobre pripraviť. Za dnešný víťazný zápas s Rodinovou sa určite pôjdem do kostola pomodliť a poďakovať."

Cibulková
Dominika Cibulková si vyslúžila veľký potlesk publika. V druhom sete ju pribrzdili zdravotné komplikácie s ľavou nohou, ale duel napokon s veľkým sebazaprením dohrala a dokonca ho dokázala otočiť vo svoj prospech. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a želáme vám príjemný zvyšok večera.
Koniec zápasu
2:6
importantJevgenija Rodinová prepálila kurt a celý zápas si berie Dominika Cibulková!
0-40
importantDominika Cibulková zakončila k pravej ruke svojej súperky, ale tá na loptičku nezareagovala. Trojica mečbalov v prospech slovenskej reprezentantky!
0-30
Favorizovaná tenistka pokračuje v bodovej žatve. Ruska je poriadne frustrovaná a nedokáže sa chytiť.
0-15
Dominika Cibulková teraz podáva na víťazstvo v celom zápase a začala naozaj úspešne.
2:5
Cibulková dokázala druhýkrát v rade získať gem bez straty fiftínu a zvyšuje na 5:2!
0-40
Dominika Cibulková predvádza aj napriek zranenej nohe famózny výkon a opäť smeruje za ziskom čistého gemu!
0-30
Opäť bodík pre Cibulkovú!
0-15
Na podaní je teraz ruská hráčka, ale nezačína úspešne a do vedenia púšťa svoju súperku.
2:4
Dominika Cibulková to dokázala a bez straty jediného fiftínu vyhráva šiesty gem rozhodujúceho setu.
0-40
Do tretice fiftín pre slovenskú hráčku. Dominika má namierené za ziskom čistej hry.
0-30
Aj druhý fiftín šiesteho gemu získava slovenská tenistka!
0-15
0-15
Cibulková poslala prudkú loptičku do pravého rohu na stranu svojej súperky a Rodinová loptičku odvrátila iba do autu.
2:3
importantHneď prvý brejkbal slovenská hráčka využila a skóre tretieho setu otáča z 0:2 na 3:2!
15-40
Cibulková ale vzápätí skórruje a získava dva brejkbaly!
15-30
Ruskej tenistke sa teraz pri vlastnom podaní podarilo znížiť.
0-30
Cibulková sa prezentovala skvelým bekhendom a vedie už rozdielom dvoch fiftínov!
0-15
Dominika začala v piatom geme rozhodujúceho setu úspešne a ide do vedenia.
2:2
Cibulková počas výmeny trafila sieť a od nej sa loptička odrazila na polovicu súperky. Rodinová nestihla zareagovať.
30-40
Rodinová popreháňala svoju súperku z jednej strany na druhú a napokon nekompromisne zakončila do jej protipohybu.
15-40
Cibulková ale ďalšiu ťažkú pozíciu zvládla a dokázala si vybojovať dva gembaly!
15-30
Tentokrát zahrala Cibulková kížny úder iba do autu. Je znížené na rozdiel jediného fiftínu.
0-30
importantCibulkková si zbehla k sieti a nekompromisným forhendom nedala ruskej sokyni žiadnu šancu na úspech!
0-15
0-15
Cibulková začala pri svojom servise úspešne a jej súperka odvrátila tvrdú loptičku iba za základnú čiaru.
2:1
Slovenská tenistka využila hneď prvý brejkbal a v rozhodujúcom treťom sete znižuje na 1:2!
15-40
Rodinová to so silou úderu prehnala a loptičku poslala iba do autu. Dominika Cibulková získava dva brejkbaly!
15-30
Rodinová šprintovala k sieti po krítky úder, ale na súperkinu polovicu už loptičku neprehodila. Cibulková ide do vedenia.
15-15
Je vyrovnané! Cibulkovej sa podarilo získať fiftín a skóre upraviť na 15:15.
15-0
Prvá loptička tretieho gemu v rozhodujúcom sete vyznieva v prospech Rodinovej.
2:0
Videoanalýza teraz potvrdila, že Cibulkovej loptička skončila v aute. Ruská hráčka získava aj druhý gem.
40-15
Napokon sa tak ale nestane. Cibulková odvrátila prvý brejkbal svojej súperky nekompromisným úderom do ľavého rohu.
40-0
Do tretie fiftín v prospech prijímajúcej tenistky. Cibulková môže opäť prehrať bez zisku bodu.
30-0
Aj druhý fiftín získala ruská hráčka!
15-0
Cibulková prepálila priestor hracej plochy a vedenia sa v druhom geme tohto setu ujíma ruská hráčka.
1:0
Jevgenija Rodinová dokázala uhrať úvodný gem tohto setu bez straty jediného fiftínu a ide do vedenia 1:0.
40-0
Do tretice úspešný úder pre ruskú hráčku, ktorá získala tri pohodlné gembaly.
30-0
Cibulková napálila loptičku do siete a jej súperka vedie už 30:0.
15-0
V treťom sete sa vedenia ujíma ruská tenistka.
0:0
Vyzerá to však, že ani zdravotné komplikácie neodradia slovenskú tenistku od pokračovania v zápase! Cibulková je späť na kurte a pokračuje v zápase.
0:0
importantDominika Cibulková odišla do šatní, kde je už viac ako štyri minúty. Začiatok tretieho setu je teda stále v nedohľadne.
2:6
importantJevgenija Rodinová poslala ťažkú loptičku iba do siete a Dominika Cibulková vyrovnáva na 1:1!
0-40
Do tretice bodík pre Cibulkovú. ktorá zároveň získava aj setbal!
0-30
Aj druhá výmena dopadla lepšie v prospech slovenskej tenistky.
0-15
Po ďalšom krátkom ošetrení začala Cibulková na vlastnom servise úspešne a ujíma sa vedenia.
2:5
Cibulková výmenu zvládla aj napriek zrejmým bolestiam nohy a v druhom sete ide do vedenia 5:2.
40-A
Cibulková sa vrátila s obviazanou nohou a pokračuje v zápase. Nabehla si k sieti, odkiaľ nekompromisne zasmečovala a získala výhodu.
40-40
40-40
importantTak toto je veľmi nepríjemný pohľad! Dominika Cibulková zle dostúpila a má nepríjemné problémy s nohou. Zápas sa musí prerušiť a nasledovať bude ošetrenie slovenskej tenistky.
40-40
Cibulková poslala lotpičku iba do siete. Nasleduje druhá zhoda v tomto geme.
40-A
Dominika následne získava výhodu a je blízko zisku siedmeho gemu.
40-40
Ruská tenistka to zvládla a dokázala vybojovať zhodu.
30-40
Cibulková získava tretí fiftín! Rodinová bude musieť na servise dávať veľký pozor.
30-30
Rodinová však vzápätí opäť vyrovnáva.
15-30
Slovenská tenistka sa ujíma vedenia a pokúša sa bodovo odtrhnúť.
15-15
Skóre je však v úvode vyrovnané na 15:15.
15-0
Začal sa siedmy gem druhého setu. Rodinová je rozhodnuté zabojovať o víťazstvo pri vlastnom servise.
2:4
Jevgenija Rodinová to dokázala a v druhom geme znížila na 2:4.
A-40
Výhoda pre Rodinovú, ktorá stále čelí tvrdým servisom svojej súperky.
40-40
Cibulkovej sa podarilo vybojovať zhodu a tento gem pokračuje!
40-30
Skvelý obrat v podaní Rodinovej, ktorá získala brejkbal!
30-30
Jevgenija Rodinová si vybehla k sieti a odtiaľ nekompromisne vyrovnala na 30:30.
15-30
Rodinová poslala svoj return iba do siete! Naša reprezentantka ide opäť do tesného vedenia.
15-15
Cibulková teraz krížnym úderom prepálila hrací priestor a vyrovnala tak na 15:15.
0-15
Šiesty gem druhého setu sa začal úspešnejšie pre slovenskú tenistku.
1:4
1:4
importantSlovenská tenistka svoj brejkbal nekompromisným úderom aj využila a v druhom sere vedie už 4:1!
30-40
Dominika Cibulková si vybojovala brejkbal!
30-30
Skóre sa však opäť rýchlo vyrovnáva.
30-15
Loptička v prospech Rodinovej.
15-15
Cibulkovej sa okamžite podarilo vyrovnať.
15-0
Pri svojom podaní ide teraz do vedenia ruská hráčka.
1:3
Dominika Cibulková zvládla celý štvrtý gem druhého setu a svoje vedenie zvýšila na 3:1!
15-40
Rodinová prepálila hraciu plochu. Dva gembaly pre podávajúcu Dominiku.
15-30
Cibulková poslala vynikajúci úder po pravej postrannej čiare a okrem fiftínu si vyslúžila aj potlesk publika.
15-15
Naša tenistka vzápätí rýchlo vyrovnala.
15-0
Na servise je v štvrtom geme druhého setu Cibulková, do vedenia sa však dostáva jej súperka.
1:2
Jevgenija Rodinová dokázala zvládnuť tento gem, udržala si svoje podanie a v druhom sete znížila n 1:2.
A-40
Ruská tenistka dokonca získala výhodu!
40-40
Jevgenija Rodinová vzápätí opäť vyrovnala. Nekonečný gem pokračuje.
40-A
Dominika Cibulková si vybehla na sieť, pohybom oklamala súperku a nekompromisne a nechytateľne zakončila.
40-40
Rodinová ale rýchlo zakročila a zabezpečila druhú zhodu v tomto geme.
40-A
importantCibulkovej úder popri pravej postrannej čiare bol nechytateľný! Slovenka po ňom získava výhodu.
40-40
Slovenská tenistka však zahrala nekompromisne do rohu kurtu a vybojovala si zhodu.
40-30
Cibulkovej nevyšiel return a Rodinová získava gembal.
30-30
Ruska na svojej základnej čiare odvracala ťažkú loptičku, ale usmernila ju iba za základnú čiaru.
30-15
Rodinová otáča gem vo svoj prospech a ide do vedenia 30:15!
15-15
Rodinová tentokrát usmernila svoju loptičku za sieť, na čo Cibulková nestihla zareagovať.
0-15
V treťom geme podáva Rodinová, ale vedenia sa ujíma Slovenka.
0:2
Rodinová zahrala iba do siete a v druhom sete ide do vedenia 2:0 Dominika Cibulková.
40-A
Výhodu získava po nekompromisnom údere Slovenka!
40-40
Nasleduje prvá zhoda v druhom sete.
30-40
Cibulková získava gembol, pretože zahrala výborne po čiare a jej súperka lotpičku neodvrátila.
30-30
Je vyrovnané! Dominika teraz zahrala do ľavého rohu, odkiaľ Rodinová sieť neprepálila.
30-15
Cibulková v pokľaku odvrátila loptičku iba mimo hracej plochy. Fiftín smeruje na konto jej sokyne.
15-15
Skóre druhého gemu druhého setu sa vzápätí vyrovnáva.
15-0
Servis sa opäť vymenil a do vedenia ide aj tentokrát prijímajúca hráčka.
0:1
Cibulková využila svoj prvý brejkbal v tomto sete, pretože ruská hráčka opäť prepálila hrací priestor. Dominika sa ujíma vedenia 1:0.
30-40
Rodinová teraz svoj úder zahrala príliš silno a usmernila ho až za základnú čiaru na súperkinej polovici.
30-30
A teraz sa Ruske dokonca podarilo aj vyrovnať!
15-30
Rodinová ale vzápätí odpovedá a znižuje na rozdiel jediného fiftínu!
0-30
Aj druhý bodík druhého setu smeruje na konto favorizovanej slovenskej hráčky.
0-15
Po zmene strán sa vedenia ujíma Cibulková, ktorá je teraz na príjme.
7:6
7:6
Cibulková poslala loptičku iba ďaleko z kurtu a ukončila tým prvý set.
6-5
Cibulková zahral krížne do pravého rohu a druhý súperkin setbal odvracia.
6-4
importantSieť tentokrát pomohla aj ruskej tenistke! Loptkička sa odrazila úplne nechytateľne a Rodinová získava setbal!
5-4
importantCibulková zahrala vynikajúco za sieť, kam jej súperka síce stihla došprintovať, ale loptičku už nedokázala zasiahnuť!
5-3
Po tvrdom servise poslala Rodinová svoj return iba za ľavý roh na súperkinej polovici.
5-2
Cibulková na základnej čiare zachraňovala ťažkú loptičku, no prepálila ju až za čiaru na opačnej polovici. Piaty tajbrejkový bod pre jej súperku.
4-2
Slovenská tenistka sa do loptičky oprela veľmi hrubou silou a prepálila hrací priestor. Ďalší bodík pre Rodinovú.
3-2
Cibulková na dvakrát pokazila svoje podanie a súperke venovala tretí bod.
2-2
Dominika vzápätí zvládla ťažký úder na pravej strane a podarilo sa jej vyrovnať na 2:2.
2-1
Rodinová získava druhý tajbrejkový bod, pretože Cibulková poslala loptu z hry iba do siete.
1-1
Druhá loptička už dopadla v prospech slovenskej tenistky a skóre tajbrejku sa vyrovnáva.
1-0
1-0
Po svojom podaní zakončila Cibulková iba popri postrannej čiare a minula hrací priestor. Vedenia sa ujíma jej súperka.
6:6
Dominika Cibulková zvládla úder za sieť a berie si na svoje konto dvanásty gem. Je vyrovnané na 6:6, nasledovať bude tajbrejk.
40-A
Po skvelom forhende vyhnala Cibulková svoju súperku iba k základnej čiare, odkiaľ Rodinová zakončila len do autu.
40-40
importantAni druhý setbal v tomto zápase však využitý nie je. Po Cibulkovej je neúpsešná aj Rodinová.
40-30
importantPodávajúca tenistka získala fiftín a s ním aj setbal!
30-30
Cibulkovej sa podarilo ťažkú loptičku uhrať, ale situácia je pre ňu stále veľmi nepríjemná.
30-15
Rodinová získava aj druhý fiftín v rade a ide do vedenia!
15-15
Ruskej tenistke sa vzápätí podarilo vyrovnať na 15:15.
0-15
Dominika sa nevzdáva a v dvanástom geme ide do vedenia.
6:5
importantCibulková prepálila kurt a Ruska vyhráva už štvrtý gem v rade. Jevgenija Rodinová bude teraz podávať na víťazstvo v celom sete.
40-0
importantRodinová predviedla vynikajúci úder k základnej čiare a pri súperkinom podaní si vypýtala trojicu brejkbalov!
30-0
Súperkin servis nerobí otsiderke žiadne problémy. Aj napriek nemu tvrdým krížnym zakončením získava aj druý fiftín.
15-0
Aj v jedenástom geme sa ruská tenistka ujíma vedenia.
5:5
importantJevgenija Rodinová dokázala takmer nemožné! Od stavu 2:5 nepustila ani jediný gem a proti skúsenejšej a vysoko favorizovanej súperke sa jej podarilo vyrovnať na 5:5.
A-40
A vzápätí získava podávajúca tenistka aj gembal!
40-40
Rodinová však prvý setbal odvracia úderom popri pravej postrannej čiare.
30-40
importantDominika Cibulková získava setbal! Jej súperka nedokázala zachytiť prudkú loptičku letiacu k jej základnej čiare.
30-30
Skóre sa však znovu vyrovnáva! Cibulkovej tvrdý úder k základnej čiare ešte Jevgenija zachytila, ale loptičku už na opačnú polovicu neprehodila.
30-15
Rodinová je pri vlastnom servise veľmi aktívna a ide opäť do vedenia.
15-15
Cibulkovej sa podarilo vyrovnať, pomohol jej k tomu odraz loptičky od siete, na ktorý Ruska nemala šancu zareagovať.
15-0
Opäť vynikajúci úder Rodinovej. Ruská tenistka poslala svoj krížny return nechytateľne do ľavého rohu na súperkinej strane.
4:5
4:5
importantJevgenija Rodinová zakončila svoj vynikajúci obrat a súperke vzala podanie, po ktorom sa mohol skončiť celý prvý set!
40-30
importantJevgenija Rodinová predvádza neuveriteľný obrat a po zisku troch fiftínov v rade ide dokonca do vedenia!
30-30
Tentokrát zahrala Rodinová do pravého rohu a Cibulková opäť nedokázala loptičku odvrátiť! Je vyrovnané!
15-30
Rodinová sa však rozhodne nevzdáva a dokázala to aj týmto úderom. Loptičku poslal priamo do ľavého rohu na Cibulkovej polovici, odkiaľ naša tenistka nedokázala odvrátiť na opačnú stranu.
0-30
importantDominika zahrala výborne za sieť a suverénne kráča za víťazstvom v tomto sete!
0-15
Po krátkej výmene a vynikajúcom krížnom forhendovom zakončení sa v deviatom geme Cibulková ujíma vedenia.
3:5
Tak napokon nie. Cibulková opäť trafila iba sieť a je z toho zisk gemu v prospech Rodinovej.
40-15
Tentokrát sa už ale Slovenka prezentovala víťazným úderom. Podarí sa jej úspešný obrat?
40-0
Cibulková opäť odvrátila súperkine podanie iba do siete! Dominike sa v tomto geme vôbec nedarí.
30-0
Ani druhá loptička našej tenistke nesadla a Rodinová vedie už rozdielom dvoch fiftínov.
15-0
Cibulková poslala return iba do siete, vedenia sa preto ujíma ruská hráčka.
2:5
importantTentokrát to už ale ruskej tenistke nevyšlo a bude podávať na udržanie sa v sete! Dominika Cibulková vedie hladko 5:2.
30-40
Jevgenija stále odoláva a gembal úspešne odvrátila.
15-40
Teraz však ruská hráčka odvrátila loptičku iba za základnú čiaru na súperkinej polovici. Cibulková je blízko zisku ďalšieho gemu.
15-30
Tak to sa jej už napokon nepodarí. Rodinová zvládla return na výbornú a znižuje na rozdiel jediného fiftínu.
0-30
Slovenská tenistka získava aj druhý fiftín a má dobre nakročené k zisku čistého gemu!
0-15
Cibulková sa v siedmom geme pri vlastnom servise ujíma vedenia.
2:4
2:4
importantDominika Cibulková veľmi tvrdými údermi určovala tempo výmeny a napokon ju necyhtateľne zakončila úderom do pravého rohu súperkinej polovice!
30-40
Rovnakej chyby sa teraz dopustila aj podávajúca hráčka a Cibulková získava brejkbal!
30-30
Teraz sledujeme viacero nepresných úderov na oboch stranách. Cibulková v tomto prípade zakončila za základnú čiaru.
15-30
Slovenská hráčka ide do vedenia! Rodinová zahrala loptičku iba do siete.
15-15
Cibulková si vynikajúco počkala na loptičku, ktorú jej súperka ledva prehodila cez sieť a nsledným nekompromisným forhendom vyrovnala.
15-0
Vedenia sa ujíma podávajúca Ruska, pretože Cibulková poslala svoj return iba do autu.
2:3
Cibulková poslala loptu z hry popri postrannej čiare iba do autu. Jej súperka teda využila druhý brejkbal a berie si späť stratený gem.
40-30
Rodinovej vôbec nsadla rýchla lopta na raketu a od základnej čiary ju odvrátila iba mimo hracej plochy.
40-15
Dominika Cibulková sa prezentovala dvojchybou na servise a súperke darovala fiftín i dvojicu brejkbalov.
30-15
Cibulková tvrdým forhendom potrápila súperku a tá následne nedokázala prehodiť sieť.
30-0
Rodinová zakončila za sieť, kam naša tenistka nemala šancu dobehnúť.
15-0
Jevgenija Rodinová sa rozhodne nevzdáva a pri servise Cibulkovej ide do vedenia.
1:3
Pri druhej loptičke sa však už naša tenistka nemýlila a prvýkrát v zápase dokázala vziať súperke jej podanie!
30-40
Hneď prvý brejkbal Cibulková po zakončení do autu nevyužila.
15-40
Rodinová opäť nezvládla ťažkú pozíciu a súperke venovala dvojicu brejkbalov!
15-30
Cibulková si povybehla od svojej základnej čiary a nekompromisným forhendom ide opäť do vedenia.
15-15
Videoanalýza teraz potvrdila, že Rodinovej loptička skončila ešte vo vyznačenom priestore. Je vyrovnané.
0-15
Po krátkej prestávke a výmene strán vstupuje do štvrtého gemu úspešnejšie slovenská tenistka.
1:2
1:2
importantVynikajúci tvrdý servis v podaní Cibulkovej! Jevgenija Rodinová nezvládla svoj return a naša tenistka si berie celý tretí gem.
40-A
Výhodu ale vzápätí opäť získava slovenská tenistka. Dominika bude podávať na víťazstvo v treťom geme.
40-40
Rodinová teraz zvládla niekoľko nepríjemných zakončení svojej súperky i skrátený úder za sieť, po ktorom loptičku odvrátila do rohu kurtu. Odtiaľ už Cibulková sieť prepáliť nedokázala.
40-A
Výhodu získava Cibulková, ruská hráčka na jej prudký úder nestihla zareagovať.
40-40
Rodinová ale donútila súperku zle zakončiť a vypýtala si výmenu.
30-40
Do tretice bodík pre našu reprezentantku, ktorá teraz vybojovala na svoje konto gembal.
30-30
Dominika Cibulková zavelila k obratu v treťom geme a získava aj druhý fiftín v rade!
30-15
importantTeraz to ale našej reprezentantke vyšlo vynikajúco! Cibulková zakončila krížnym smečom do protiľahlého rohu a súperke nedala žiadnu šancu na zákrok.
30-0
Aj druhý fiftín smeruje na konto Rusky na príjme! Úvod zápasu sa teda rozhodne nevyvíja podľa predstáv Cibulkovej.
15-0
Na servis sa postavila slovenská hráčka, ale vedenia sa opäť ujíma ruská tenistka.
1:1
Tak tento gem našej reprezentantke absolútne nevyšiel. Favorizovaná hráčka neuhrala ani jednu loptičku a celkové skóre sa vyrovnáva na 1:1.
40-0
Aj do tretice získava v tomto geme fiftín ruská tenistka! Cibulková teraz loptičku napálila iba do siete.
30-0
Rodinová teraz umiestnila loptičku do pravého rohu Cibulkovej polovice a Slovenka ju dobehnúť nestihla.
15-0
Na servise je teraz Rodinová, ktorá sa aj ujíma vedenia, pretože Dominika zakončením minula priestor kurtu.
0:1
0:1
importantDominika Cibulková dokázala ustáť dlhú výmenu a po sérii tvrdých forhendov donútila súperku zahrať iba do siete! Naša reprezentantka si berie prvý gem.
40-A
Rodinovej loptička opäť skončila v aute! Ruská hráčka to prahnala so silou úderu a Dominika získava ďalšiu výhodu!
40-40
Mimo vyznačenej hracej plochy ale teraz zakončila aj ruská tenistka. Nasleduje tretia zhoda hneď v prvom geme.
A-40
Situácia sa z pohľadu našej tenistky opäť komplikuje, Dominika totiž zakončila iba do autu.
40-40
Rodinová zahrala vynikajúci krátky úder za sieť, kam Cibulková síce dobehla, ale loptičku už na opačnú polovicu odvrátiť nedokázala. Máme tu druhú zhodu v zápase.
40-A
Do vedenia ide podávajúce Slovenka! Jevgenija Rodinová loptičku z hry odvrátila iba za základnú čiaru.
40-40
importantDominika Cibulková prvý brejkbal tohto zápasu odvracia! Postarala sa o to sériou nekompromisných forhendom, pričom ten posledný zakončila nekompromisne k čiare.
40-30
importantDominika Cibulková poslala tvrdý forhend od vlastnej základnej čiary iba do siete a Jevgenija Rodinová získava v úvodnom geme brejkbal!
30-30
Rodinová však vzápätí rýchlo vyrována, stalo sa tak po Cibulkovej zakončení tesne za základnú čiaru na súperkinej polovici.
15-30
Dominika si teraz povybehla k sieti a nekompromisným smečom nedala súperke žiadnu šancu na zákrok! Slovenka otáča skóre úvodného gemu vo svoj propsech.
15-15
Je vyrovnané! Cibulková tvrdou hrou zatlačila súperku k základnej čiare, odkiaľ Rodinová zakončila iba do autu.
15-0
Ako prvá začína na podaní Dominika Cibulková, ale svoj tvrdý úder z hry poslala iba mimo hracej plochy a do vedenia ide jej súperka.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
importantObe tenistky ešte iba vychádzajú zo šatní, zápas sa preto začne s nikoľkominútovým oneskorením.

About yestereday.. into second round ???????????????????????? #usopen #bomber #pome!!! photo credit to @marek_lukac_photography

Fotka uverejnená používateľom Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní 2. kola US Open. Spomedzi šiestich Slovákov sa doň prebojovala iba naša ženská jednotka Dominika Cibulková, ktorá dnes nastúpi proti ruskej súperke Jevgeniji Rodinovej.

Turnajová dvanástka Dominika Cibulková vstúpila do tohto ročníka US Open zápasom proti Poľke Magde Linetteovej. V 1. kole predviedla pekný agresívny tenis, výsledkom ktorého bola hladká výhra 6:2, 6:3. Dominika Cibulková ju dosiahla za jednu hodinu a 33 minút.

Ruska Jevgenija Rodinová prešla úvodným zápasom tohto turnaja ešte hladšie. Predstavila sa v ňom proti americkej tenistke Danielle Rose Collinsovej a z kurtu ju vyprevadila po jednoznačnom výsledku 6:1, 6:2. Na jeho dosiahnutie potrebovala iba jednu hodinu a jednu minútu.

Tieto dve súperky sa vo vzájomnom zápase už raz stretli. Stalo sa tak vo februári tohto roku v šestnásťfinále turnaja WTA v ruskom Petrohrade. Vtedy sa z jednoznačného triumfu tešila Slovenka Dominika Cibulková, ktorá domácu tenistku zdolala za jednu hodinu a tri minúty hladko 6:3, 6:0. Slovenská reprezentantka je jednoznačnou favoritkou aj dnes. Na jej triumf vypísali stávkové kancelárie kurz iba 1.13, zatiaľ čo na víťazstvo Rusky až 4.9.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.