Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Univerziáda na Slovensku dostala pochvalu, výpravy sem chcú prísť na sústredenie

Slovenská časť univerziády skončila záverečným ceremoniálom v nedeľu, 1. februára. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 4. feb 2015 o 14:53

Hodnotenie bolo veľmi dobré, ba priam excelentné. Podarilo sa nám prekonať počiatočnú nedôveru a zdržanlivosť, hovoril podpredseda organizačného výboru.

BRATISLAVA. Slovenskej časti 27. svetovej zimnej univerziády v Štrbskom Plese a Osrblí sa dostalo pozitívnych ohlasov od Medzinárodnej federácie univerzitného športu (FISU) i vedúcich výprav všetkých 31 zúčastnených krajín.

V stredu to na tlačovej konferencii v bratislavskom hoteli Devín povedal podpredseda Organizačného výboru SZU Július Dubovský.

"Hodnotenie bolo veľmi dobré, ba priam excelentné. Podarilo sa nám prekonať počiatočnú nedôveru a zdržanlivosť, napríklad zo strany hotelierov. Viceprezident FISU Oleg Matycin ocenil atmosféru," uviedol Dubovský.

Zostrih z prvého dňa, kedy získala pre Slovensko medailu Paulína Fialková.

"Zaznamenali sme enormne dobrú návštevnosť, či už na otváracom ceremoniáli za účasti štátnych predstaviteľov, alebo aj na športoviskách, kde zavítali školy z okolia Brezna, Podbrezovej či podtatranského regiónu," pokračoval.

Všetko pripravili za osem mesiacov

"Pochvala patrí obom areálom, ktoré boli pripravené podľa pravidiel FIS, resp. IBU. Osrbliu sa podarilo dobudovať športovo-technické zázemie. Môžu tam naskočiť na vyšší level podujatí, ktoré budú organizovať."

Pred začiatkom mali organizátori obavy najmä z dopravy v Štrbskom Plese.

"Štrbské Pleso je exponované miesto, obávali sme sa návalu automobilov. V spolupráci so železnicami sme to zvládli, parkoviská boli takmer prázdne a autobusy kyvadlovej dopravy mali voľný prejazd. Aj technické zabezpečenie vysielania Eurosportu bolo hodnotené bezchybne," vyratúval Dubovský.

trate.jpg

Bežecké trate boli na Slovensku pripravené výborne. FOTO - TASR.

Spokojnosť vyjadril aj generálny sekretár Organizačného výboru SZU Peter Hamaj. "Vďaka patrí celému tímu Organizačného výboru, za osem mesiacov sa mu podarilo všetko pripraviť. Počasie vyšlo úžasne, bolo to vidieť aj na krásnych televíznych záberoch," hovoril.

"Mnohí vedúci výprav majú v budúcom roku eminentný záujem o sústredenie. Zaujali ich možnosti pre skoky na lyžiach, beh na lyžiach aj biatlon. Vyjadrili spokojnosť so stravovaním, ubytovaním, dopravou," tešil sa Hamaj.

Bohatší program v Španielsku

Po skončení slovenskej časti bude 27. svetová zimná univerziáda pokračovať v Granade. Španielska časť sa oficiálne začne slávnostným ceremoniálom v stredu. Potrvá do 14. februára.

Na úpätí pohoria Sierra Nevada bude program bohatší než v Tatrách a na Horehroní. Súťažiť sa bude v siedmich odvetviach - alpskom lyžovaní, curlingu, krasokorčuľovaní, akrobatickom lyžovaní, ľadovom hokeji, rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe a snoubordingu.

Medaily udelia po 42 finálových disciplínach. Slovensko bude v zjazdovom lyžovaní, krasokorčuľovaní, akrobatickom lyžovaní, ľadovom hokeji i snoubordingu zastupovať dovedna 36 vysokoškolských športovcov.

Zostrih z tretieho dňa, kedy získala Paulína Fialková zlato v biatlonovom šprinte.

Vlajka FISU už v Andalúzii veje od pondelka, oheň univerziády je na ceste po tom, čo ho v nedeľu v Štrbskom Plese prebral Francisco Ledesma, člen granadskej mestskej rady pre ekonomiku a financie.

Nominácia SR na 27. svetovú zimnú univerziádu v Granade:

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Ženy: Jana Gantnerová, Daniela Kamenická, Kristína Saalová

Muži: Matej Falat, Martin Hyška, Martin Rázus, Vladimír Siráň

KRASOKORČUĽOVANIE

Ženy: Alexandra Kunová

Tanečné páry: Federica Testová a Lukáš Csölley

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Ženy: Zuzana Stromková

Muži: Igor Janckulík

ĽADOVÝ HOKEJ

Hráči: Peter Lunter (HC '05 Banská Bystrica/HC 07 Detva), Ján Žiak (MHK Ružomberok), Roman Hús (HC 07 Detva), Denis Nociar (HC 07 Detva/HKM Rimavská Sobota), Edmund Piačka (HK Nitra), Andrej Sucharda (HC Nové Zámky), Marek Marušiak (HK Poprad), Peter Gápa (HK ŠKP Poprad/HC Prešov 07), Matúš Trenčan, Ján Zlocha (obaja HK '95 Považská Bystrica), Juraj Halo, Peter Kopecký, Denis Mihalík (všetci HC Topoľčany), Ján Pardavý (Dukla Trenčín/MHK Dubnica nad Váhom), Patrik Palovič (Dukla Trenčín/HK '95 Považská Bystrica), Matúš Budiak, Patrik Szabó (obaja HK Trnava), Jozef Kentoš (HKM Zvolen), Tomáš Rusina (MHC Mountfield Martin), Kristián Bača (MsHKM Žilina), Nikolas Ketner (HC Verva Litvínov/ČR), Martin Uhnák (Berkshire Battalion, FHL/USA)

Realizačný tím: Roman Štamberský (manažér), Andrej Výboh (tréner), Imrich Antal (asistent trénera), Stanislav Beli (lekár), Ľubomír Baka (masér)

SNOUBORDING

Muži: Matej Bačo, Matej Dolník

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.