Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

V Bayerne pôsobil 40 rokov, Hoeness už na post prezidenta kandidovať nebude

Uli Hoeness. (Autor: SITA/AP)
TASR|24. júl 2019 o 08:34

Klub situáciu komentovať nechce.

MNÍCHOV. Štyridsaťročná éra v Bayerne Mníchov pod vedením Uliho Hoenessa sa chýli ku koncu.

Šesťdesiatsedemročný futbalový funkcionár sa podľa tvrdenia nemeckého periodika Bild už v novembri nebude uchádzať o post prezidenta bavorského klubu a odíde aj z vedenia dozornej rady.

"Z našej strany to komentovať nebudeme," citovala agentúra DPA stručnú reakciu mediálneho riaditeľa FCB Stefana Mennericha.

Hoeness až do roku 1979 za Bayern hral a po predčasnom konci kariéry pre problémy s kolenom sa stal jeho manažérom. V roku 2009 sa ujal prezidentského postu v klube.

Ten ale v roku 2014 musel opustiť po tom, ako ho odsúdili do väzenia za daňové úniky. Po prepustení sa do funkcie na jeseň 2016 vrátil a od roku 2017 sa stal opäť predsedom dozornej rady.

Ako hráč sa Hoeness stal majstrom sveta aj Európy, získal tri nemecké ligové tituly a trikrát vyhral Európsky pohár majstrov (EPM). Z Bayernu vybudoval európsku klubovú veľmoc a najúspešnejší nemecký klub.

V čase jeho pôsobenia Bavori získali 23 z celkových 29 majstrovských titulov v lige a dvakrát vyhrali Ligu majstrov. Mužstvo je momentálne v USA na prípravnom turné.

Súvisiace články