Tvrdé výmeny, knokaut bol vo vzduchu. Oliveira víťazí v divokom zápase

Charles "Do Bronx" Oliveira. (Zdroj: USA Today Sports)
Daniel Stankovič|8. máj 2022 o 07:02 (aktualizované 8. máj 2022 o 11:42)

Absolútne divoký zápas v hlavnom zápase večera.

ARIZONA. Jeden z najočakávanejších zápasov posledných mesiacoch je za nami. A aj keď išlo o titulový zápas, nového šampióna ľahkej váhy UFC sme dnes nespoznali.

V hlavnom zápase večera turnaja UFC 274 zvíťazil bývalý šampión divízie Charles Oliveira.

Hoci Brazílčan kvôli nesplneniu váhového limitu titul v súboji získať nemohol, v žiadnom prípade nedopustil, aby tak učinil jeho súper Justin Gaethje.

Oliveira prekvapil

Napriek tomu, že všetci predpokladali, že taktika Oliveiru nebude spočívať v tvrdých výmenách úderov v postoji, opak bol pravdou.

Rodák z Guarajá nielenže dokázal s vyzývateľom držať po celý čas krok a nakoniec to bol práve on, kto poslal súpera k zemi.

Tam to už netrvalo dlho, pokiaľ si Oliveira pripísal ďalšie víťazstvo. Po fantastickom výkone porazil Gaethjeho v prvom kole na submisiu.

V UFC ide už o jeho jedenáste víťazstvo v rade. V rebríčku ľahkej váhy si upevnil prvú priečku.

Chýbalo štvrť kilogramu

Ešte v piatok podvečer to vyzeralo, že pôjde o ďalšiu bez problémov splnenú povinnosť. Šampión ľahkej váhy Charles Oliveira sa mal dostaviť na oficiálne váženie pred turnajom.

Celá situácia sa zmenila, keď Oliveira dlho neprichádzal. Napätie fanúšikov bolo zjavné.

Napokon dorazil ako posledný zo všetkých bojovníkov, a to iba päť minút pred uplynutím časového limitu. Oliveira stihol časový limit, no s váhovým limitom to bolo horšie.

Navážiť musel presne 70,3 kg, ale na váhe mal spočiatku o pol kilogramu viac. A to bol veľký problém.

Následne to skúsil bez spodného prádla, ale ani to nestačilo. Chýbalo štvrť kilogramu.

Za bežných okolností by nebol v zóne ohrozenia, no v titulovom zápase nie je povolená žiadna rezerva ako v prípade bežných duelov.

32-ročný zápasník dostal hodinu navyše, no ani tá mu výrazne v konečnom zúčtovaní nepomohla. Po pôvodnom nezdare sa výsledok nezmenil, Oliveira mal úplne rovnakú hmotnosť ako predtým.

Stratil titul

Vedenie organizácie krátko na to potvrdilo, že Oliveira prichádza o titul ľahkej divízie. Aby toho nebolo málo, rekordér v počte submisií prišiel aj o časť výplaty.

Na rozdiel od neho Američan Justin Gaethje nenechal na vážení nikoho na pochybách a váhový limit splnil.

To znamenalo, že v titulovom súboji mohol získať opasok iba Gaethje.

Oliveira zvíťazil, ale opasok ostáva oficiálne uvoľnený. Brazílsky zápasník ho bude môcť opätovne získať až v ďalšom dueli.

Daniel Stankovič
Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: