Muradov môže odčiniť prehru. V UFC vyzve skúseného súpera

Makhmud Muradov bude mať 5. zápas v UFC. (Zdroj: Oktagon MMA)
SvetMMA|1. dec 2021 o 16:53 (aktualizované 1. dec 2021 o 17:16)

Muradova čaká ďalšia výzva.

BRATISLAVA. Česko-uzbecký bojovník Makhmud Muradov bude 26. februára 2022 zápasiť na podujatí UFC Fight Night.

Muradov bude zápasiť s lotyšským rodákom Mishom Cirkunovom, ktorý dnes reprezentuje Kanadu. Informáciu o súboji priniesol ruský novinár Igor Kakdela. Správu neskôr potvrdil renomovaný portál MMA Junkie.

Skúsený súper

34-ročný Misha Cirkunov má v rámci UFC na konte 11 zápasov s kladným skóre 6-5. Bojoval aj so súčasným šampiónom poloťažkej váhy Gloverom Teixierom.

Cirkunov doposiaľ pôsobil takmer výlučne vo vyššej hmotnostnej kategórii s limitom do 93 kilogramov. Až pred posledným duelom sa presunul o divíziu nižšie.

Avšak ani v strednej váhe sa mu nepodarilo prelomiť smolnú šnúru a pripísal si druhú prehru v rade. Ďalšie zakopnutie by ho mohlo pripraviť o miesto v organizácii.

Kľúčový duel

Zatiaľ čo Cirkunov zrejme bojuje o zotrvanie v UFC, aj Muradov má dobrú motiváciu.

Po sérii troch víťazstiev v UFC a celkovo 14-zápasovej šnúre bez prehry prišla nečakaná porážka. V auguste ho pred limitom ukončil Gerald Meerschaert.

Ak sa chce Muradov priblížiť k špičke strednej váhy, vo februári musí zvíťaziť. „Podpísal som zmluvu na ďalší zápas. Ďakujem vám všetkým za podporu a pozornosť. Spoločne si ideme po víťazstvo,“ napísal na sociálnu sieť.

Súvisiace články