Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

UFC 260: Ngannou to dokázal! Ťažká váha má po tvrdom KO nového kráľa (VIDEO)

Francis Ngannou nedal šampiónovi žiadnu šancu. (Zdroj: UFC, Twitter)
Adrián Mečiar|28. mar 2021 o 06:53

Ngannou získal vytúžený pás ťažkej váhy.

LAS VEGAS. Tentoraz si Francis Ngannou nenechal ujsť veľkú titulovú príležitosť.

Zatiaľ čo pred tromi rokmi ho Stipe Miocic v prvom vzájomnom súboji vyškolil, v nedeľu ráno už Ngannou nedal svojmu náprotivkovi žiadnu šancu.

Ngannou sa zjavne poučil z predošlých chýb, neboli to iba prázdne slová. Vyzývateľ bol od úvodných sekúnd trpezlivejší.

Miocic naopak trochu vyčkával, jeho taktika bola jasná. Podľa ideálneho scenára zopakovať rovnakú stratégiu ako minule, teda eliminovať Ngannouvu silu a preniesť duel na zem.

Čím dlhší zápas, tým lepšie pre Miocica. Avšak Ngannou bol na tento obraz dobre pripravený a oproti prvému zápasu výrazne zlepšil obranu proti takedownom.

V druhom kole Miocic po odporúčaní trénerov zvýšil agresivitu, no to nahrávalo do Ngannouvých karát. Priestor dostali jeho obávané údery a jeden z nich poslal šampióna k zemi.

Miocic sa chcel okamžite vrátiť do zápasu, čo sa ukázalo ako osudová chyba. Aj keď Ngannoua presne zasiahol, ešte sa úplne nezotavil z problémov a ďalšia rana znamenala koniec.

Francis Ngannou dosiahol svoj vytúžený cieľ. Odteraz sa môže pýšiť statusom kráľa ťažkej váhy.

Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články