Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

UEFA vylúčila AC Miláno z Európskej ligy

AC Miláno uspelo na trávniku Bologne. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. jún 2018 o 17:29

Dôvodom je porušenie pravidiel finančnej fair play.

MILÁNO. Futbalisti AC Miláno nebudú môcť štartovať v nasledujúcom ročníku Európskej ligy UEFA. Európska futbalová únia (UEFA) vylúčila taliansky klub zo súťaže za porušenie pravidiel finančnej fair play.

Disciplinárna komisia UEFA rozhodla v stredu o vylúčení AC Miláno z európskych pohárových súťaží, ktoré sa vzťahuje na jednu z dvoch nasledujúcich sezón.

Atalanta nahradí AC Miláno

Milánčania tak nebudú môcť hrať v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2018/2019, kam sa kvalifikovali ako šiesty tím tabuľky Serie A.

AC by mala v skupine nahradiť Atalanta Bergamo, ktorá skončila v najvyššej talianskej súťaži siedma, ôsma Fiorentina dostane šancu hrať 2. predkolo EL.

Vedenie AC sa môže ešte voči verdiktu odvolať na Športový arbitrážny súd (CAS), informovala UEFA na svojej oficiálnej webstránke.

Kluboví predstavitelia už dávnejšie uviedli, že v prípade udelenia trestu túto možnosť využijú.

Dvesto miliónov na posily

UEFA siahla k tvrdému trestu po vyšetrovaní hospodárenia čínskych majiteľov, ktorí AC vlani v apríli odkúpili od dlhoročného vlastníka Silvia Berlusconiho.

Klub si potom vzal vysokú pôžičku a na nákup posíl minul približne 200 miliónov eur, čím podľa únie porušil pravidlo o vyrovnanosti výdajov a príjmov.

Pravidlá finančnej fair play zaviedli v roku 2011 aj preto, aby sa kluby nezadlžovali a nemíňali viac peňazí, než zarobili.

Súvisiace články