Tyler Bertuzzi odmietol vakcínu a nebude hrať zápasy v Kanade

Oh My Hockey|23. sep 2021 o 12:59

Takmer všetci hráči a zamestnanci klubov NHL už sú zaočkovaní, no aj tu nájdeme výnimky. Vakcínu odmietol napríklad útočník Detroitu Red Wings, Tyler Bertuzzi.

"Červené krídla" preto budú obmedzení hlavne v tom, že vstup do Kanady majú povolený len očkovaní hráči. Prvýkrát hrajú Red Wings za hranicami 23. októbra v Montreale, Bertuzzi sa daného duelu nebude môcť zúčastniť.

"Tyler bude postupovať podľa protokolu pre neočkovaných hráčov. Najdôležitejšie, čo vlastne nie je súčasťou protokolu, je, že momentálne a v dohľadnej budúcnosti nemôžete vstúpiť do Kanady, ak nie ste očkovaní. Takže to zrejme bude problém, keď pôjdeme hrať proti kanadským tímom," informoval generálny manažér Steve Yzerman.

Bertuzzi pravdepodobne príde aj o časť platu. Ročne zarába 4,75 mil. dolárov, pričom jeho mužstvo hrá deväť zápasov, do ktorých nebude môcť nastúpiť. Za tento čas by mal prísť o minimálne 191 tisíc dolárov.

26-ročný Kanaďan nie je jediným nezaočkovaným. Vakcínu odmietol aj jeden nemenovaný hráč Edmontonu Oilers. Columbus Blue Jackets chceli do kempu pozvať Zaca Rinalda, avšak z dôvodu, že sa nechce dať zaočkovať, nie je v prípravnom kempe vítaný. V rovnakom duchu sa vyjadril aj manažér Islanders Lou Lamoriello, ktorý povedal, že nedovolí hrať nikomu nezaočkovanému.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: