Tuukka Rask chystá návrat. Hrať za jeden tím je pre mňa hrdosť, vyhlásil

Oh My Hockey|12. nov 2021 o 11:53

Keď pred aktuálnou sezónou nedostal kontrakt, bolo to najmä zo zdravotných dôvodov. Tuukka Rask sa doliečuje z operácie, navyše nepatrí medzi najmladších a jeho kariéra sa chýli ku koncu.

Boston Bruins sa museli pozerať do budúcnosti, preto si na trhu s voľnými hráčmi zvolili Linusa Ullmarka, aby plnil rolu jednotky pri mladom Jeremym Swaymanovi. Rask bol odsunutý na vedľajšiu koľaj, no nikdy nebol zavrhnutý variant, že sa počas sezóny vráti.

Ako informuje novinár Chris Johnston, fínsky brankár pracuje na svojom návrate. V posledných dňoch sa dostal na ľad, ako nezamestnaný trénuje s mužstvom Bruins.

Rask po minulej sezóne vyhlásil, že ak má pokračovať v kariére, tak jedine ako súčasť Bostonu. "Hral som za jeden klub vo Fínsku aj v NHL. Hrať za jeden tím pre mňa symbolizuje hrdosť. Nemám dôvod plašiť sa za peniazmi a odísť inam. Cítim, že tu mám svoj domov a vždy som tu chcel zostať. Peniaze nebudú problémom," povedal pre WEEI. "Už sme sa o tom bavili aj s (generálnym manažérom, pozn. red.) Sweeneym, povedal som mu, že budem lacný. Som na konci kariéry, už mi ide iba o pomoc tímu. Som veterán a na brankársky post sa tlačí veľa mladých perspektívnych chlapcov, čiže ak je v mojich silách akokoľvek im pomôcť, s radosťou to urobím."

Prezident klubu Cam Neely sa vyjadril, že je otvorený prípadnému návratu Tuukku Raska i Davida Krejčího. Momentálne to ružovejšie vyzerá s Fínom.

Chris Johnston sa ďalej zamyslel nad tým, že by Rask mohol byť možnosťou pre fínsku reprezentáciu na blížiacich sa zimných olympijských hrách. V NHL v tejto sezóne zatiaľ nastúpilo sedem fínskych brankárov - Mikko Koskinen, Juuse Saros, Joonas Korpisalo, Kaapo Kähkönen, Ville Husso, Antti Raanta a Kevin Lankinen.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: