Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Nech sa tvoje dieťa nakazí koronavírusom, odkazujú fanúšikovia kapitánovi

Martin Dúbravka likviduje šancu Troya Deeneyho. (Autor: TASR/AP)
SITA|28. máj 2020 o 13:53

Troy Deeney sa bojí o svojho malého syna.

BRATISLAVA. Kapitán futbalistov Watfordu zrejme netušil, aký negatívny ohlas u fanúšikov vyvolá jeho rozhodnutie nepripravovať sa spoločne s tímom na dokončenie sezóny v anglickej Premier League.

Viacerí diskutujúci na sociálnych sieťach urážajú jeho rodinných príslušníkov a niektorí dokonca želajú 31-ročnému útočníkovi, aby sa jeho syn nakazil ochorením Covid-19.

Troy Deeney už viackrát verejne vysvetlil svoj postoj, že aktuálne povolené skupinové kontaktné tréningy hráčov v najvyššej anglickej súťaži sú podľa neho príliš rizikové.

Deeney sa bojí, že sa nakazí a neuchráni pred chorobou svojho malého synčeka.

Vráť sa do práce, píšu mu

"Čítal som niektoré šialené komentáre. Ľudia ma vyzývajú, aby som sa vrátil do práce a začal sa pripravovať s mužstvom. V opačnom prípade nech sa môj syn nakazí koronavírusom.

Má iba päť mesiacov a k tomu dýchacie problémy. Nechcem, aby som ho vystavil zbytočnému riziku po návrate domov zo spoločných tréningov so spoluhráčmi," vysvetlil Deeney, cituje ho CNN aj portál sport.de.

Aktuálne povolené skupinové tréningy sú podstatným krokom k návratu Premier League ešte v tejto sezóne.

Doteraz sa hráči jednotlivých klubov pripravovali v menších skupinách, dôraz bol kladený na vyhýbanie sa osobným kontaktom.

Tých by sa mali futbalisti strániť aj naďalej, ak to okolnosti dovolia.

Premier League má pokračovať od 12. júna

Napriek tomu, že Veľká Británia patrí medzi najviac postihnuté krajiny sveta novým koronavírusom, vedenie najvyššej súťaže uvažuje nad návratom futbalu 12. júna.

Hlavnou podmienkou však zostáva neúčasť divákov na tribúnach.

Suverénnym lídrom tabuľky Premier League je FC Liverpool, ktorý má pred obhajcom trofeje Manchestrom City náskok 25 bodov a už len krok ho delí od zisku titulu, prvého po 30 rokoch.

Súvisiace články