Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Triumf Michala Maláka v pretekoch FIS

SITA|21. dec 2008 o 15:33

Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Michal Malák triumfoval v nedeľných pretekoch kategórie FIS na 15 km voľnou technikou v českom stredisku Horní Mísečky v Krkonošiach.

HORNÍ MÍSEČKY.

Dvadsaťosemročný pretekár ŠKP Štrbské Pleso sa o najlepší výsledok slovenskej výpravy postaral aj v sobotných pretekoch klasickou technikou, keď na 10 km trati obsadil 10. miesto. Najlepšou Slovenkou bola po oba dni Katarína Johansen, ktorá v sobotu na 5 km klasicky skončila jedenásta a v nedeľnom skejte na dvojnásobnej trati štrnásta.

Výsledky - súhrn:

SOBOTA:

MUŽI A JUNIORI - 10 km klasickou technikou:

1. Václav Kupilík (Dukla Liberec) 26:19,0 min, 2. Radek Šretr (Jablonec nad Nisou) +34,2, 3. Petr Novák (Dukla Liberec) +34,3, ... 10. Michal Malák +1:24,0, 17. Peter Mlynár +1:38,1, 53. (29. miesto v kategórii juniorov) Jerguš Koplík +3:10,2, 54. (30.) Martin Kapšo +3:10,4, 68. (40.) Dávid Brünn +3:29,7, 83. (51.) Michal Novotný +4:13,4, 92. (58.) Peter Iľanovský +4:24,9, 94. (60.) Mário Kubiš 4:34,4, 95. (61.) Richard Vozár (všetci SR) +4:42,0

ŽENY A JUNIORKY - 5 km klasickou technikou:

1. Kamila Rajdlová (Dukla Liberec) 14:21,2 min, 2. Eva Skalníková +29,4 s, 3. Ivana Janečková (obe Jablonec nad Nisou) +30,7, ... 11. Katarína Johansen +1:09,4, 50. (24. miesto v kategórii junioriek) Zdenka Ošúsová +2:27,2, 56. (31.) Petra Urgelová +2:39,7, 59. (33.) Zuzana Buchalová +2:44,1, 60. (34.) Katarína Krišicová +2:46,8, 71. (43.) Jana Sedláková +3:56,3, 74. (46.) Jana Gombalová (všetky SR) +4:10,8

NEDEĽA:

MUŽI A JUNIORI - 15 km voľnou technikou:

1. Michal Malák (SR) 35:50,1 min, 2. Petr Novák +21,3 s, 3. Václav Kupilík (obaja Dukla Liberec) +45,9, ... 9. Peter Mlynár +1:45,8, 34. (14. Miesto v kategórii juniorov) Jerguš Koplík +3:53,7, 37. (17.) Martin Kapšo +4:02,3, 53. (29.) Mário Kubiš +4:35,0, 56. (32.) Dávid Brünn +4:41,4, 57. (33.) Michal Novotný +4:42,8, 67. (39.) Richard Vozár +5:17,1, 73. (43.) Peter Iľanovský +5:27,4, 107. Milan Chromý (všetci SR) +7:45,9

ŽENY A JUNIORKY - 10 km voľnou technikou:

1. Kamila Rajdlová (Dukla Liberec) 26:25,2 min, 2. Ivana Janečková +26,8 s, 3. Eva Skalníková (obe Jablonec nad Nisou) + 1:12,0, ... 14. Katarína Johansen +2:58,1, 43. (20. miesto v kategórii junioriek) Petra Urgelová +5:04,8, 45. (22.) Katarína Krišicová +5:19,9, 54. (30.) Zdenka Ošúsová +6:02,6, 59. (33.) Jana Sedláková +6:38,4, 61. (34.) Zuzana Buchalová +6:52,1, 66. (39.) Jana Gombalová (všetky SR) +8:07,8

Súvisiace články