Slovenka viedla preteky Svetového pohára, v závere jej však došli sily

Slovenská reprezentantka v triatlone Romana Gajdošová.
Slovenská reprezentantka v triatlone Romana Gajdošová. (Autor: TASR)
TASR|20. apr 2024 o 10:00

Romana Gajdošová sa umiestnila v elitnej desiatke.

WOLLONGONG. Slovenská triatlonistka Romana Gajdošová skončila deviata v pretekoch elite na podujatí Svetového pohára v austrálskom Wollongongu.

Jej krajanka Zuzana Michaličková skončila devätnásta.

Z celkového triumfu sa tešila Švédka Tilda Manssonová, ktorá 750 m plavecký úsek, 20 km na bicykli a 5 km beh zvládla za 1:00:39 hodiny.

Druhá skončila v dramatických pretekoch Kolumbijčanka Maria Carolina Velasquezová Sotová a pódium doplnila Novozélanďanka Ainsley Thorpeová, ktorá rovnako zaostala za víťazkou o jednu sekundu.

Gajdošová finišovala s mankom 32 sekúnd na Manssonovú. V závere jej došli sily, keďže ešte v úvode bežeckého úseku bola na prvom mieste.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Slovenka viedla preteky Svetového pohára, v závere jej však došli sily