Ondrej Kubo (vpravo)
Ondrej Kubo (vpravo) (Autor: TASR)
TASR|25. aug 2024 o 10:06

Triumfoval španielsky reprezentant.

TOWNSVILLE. Slovenský reprezentant Ondrej Kubo nedokončil preteky na MS v triatlone v austrálskom Townsville.

V kategórii dlhý triatlon elite (plávanie 3 km, jazda na bicykli 114 km, beh 30 km) vyhral Španiel Antonio Benito Lopez, ktorý dosiahol čas 5:02:54 h.

Druhý skončil so stratou 3:09 min domáci Austrálčan Steven Mckenna a bronz získal Louis Naeyaert z Belgicka (+4:35).

Medzi ženami sa tešila z prvého miesta Francúzka Charlene Clavelová. Pred druhou Martou Lagownikou z Poľska mala náskok 2:02 minúty, tretia bola ďalšia Francúzka Julie Iemmolová (+5:50).

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Víťazný čas bol cez päť hodín. Kubo na MS nedokončil dlhý triatlon v kategórii elite