Diana Dunajská na MS v triatlone 2024 v súťaži junioriek.
Diana Dunajská na MS v triatlone 2024 v súťaži junioriek. (Autor: Peter Králik / triathlon.sk)
TASR|18. okt 2024 o 21:14

Na víťaznú Francúzku Ambret Grassetovú stratila 2 minúty a 3 sekundy.

TORREMOLINOS. Slovenská triatlonistka Diana Dunajská obsadila v piatkových pretekoch na svetovom šampionáte junioriek 13. miesto.

V meste Torremolinos si titul vybojovala Francúzka Ambret Grassetová.

Dunajská v konkurencii 61 pretekárok vyšla z vody po 750 metrovom plaveckom okruhu na 30. mieste.

Po cyklistickej časti bola na 22. mieste so stratou jeden a pol minúty na vedúce pretekárky.

Na Na 5 km bežeckej časti predviedla Slovenka vynikajúci výkon a v záverečnom 2,5 km bežeckom okruhu predstihla osem pretekárok. Informácie priniesol web triathlon.sk.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Skvelý výsledok pre slovenskú juniorku. Dunajská obsadila na MS v triatlone trináste miesto