Bola chorá a na náročnej trati čelila špičke. Slovenka sa však nestratila

Alena Sinay na ME v dlhom triatlone Ironman 2021.
Alena Sinay na ME v dlhom triatlone Ironman 2021. (Autor: Tomáš Bachratý)
Sportnet|16. aug 2021 o 21:15

Hlavou mi išlo všeličo, ale som šťastná, že som zotrvala, povedala.

TAHKO. Počas pretekového týždňa sa pasovala so silnou nádchou a na štart sa postavila v nie ideálnom zdravotnom stave.

Slovenská triatlonistka Alena Sinay sa napriek tomu nestratila na majstrovstvách Európy v dlhom triatlone, ktorý je známy ako Ironman.

Vo fínskom letovisku Tahko obsadila v silnej európskej konkurencii medzi profesionálkami 10. miesto.

Sinay zvládla náročnú trať (3,8 km plávanie, 180 km bicykel, 42,2 km beh) v čase 9:36:54. Pretekárky absolvovali plaveckú časť v jazere, na bicykli prekonali prevýšenie až 1500 metrov.

Ťažká bola aj bežecká trať, ktorá mala prevýšenie 360 metrov a obsahovala strmé výbehy a zbehy.

,,Bola to pre mňa nesmierne ťažká skúška hlavy a fyzičky. Pocity boli ďaleko od klasickej sily, najmä na bicykli som bola veľmi konzervatívna a šetrila energiu, ktorej veľa nebolo," povedala Sinay.

"Hlavou mi išlo všeličo, ale som šťastná, že som zotrvala a umiestnila sa v Top 10 na tak prominentných pretekoch ako sú Majstrovstvá Európy v Ironman," dodala.

Sinay ešte pod priezviskom Stevens vlani dvakrát za sebou zlepšila na najťažšej trati slovenský rekord. Jej najlepší čas z majstrovstiev Rakúska má hodnotu 9:06:29 h.

Pred rokom sa jej darilo aj na CZECHMAN Triatlon (polovičný Ironman), ktorý v nepriaznivom počasí vyhrala.

Sinay dva razy štartovala aj na finále svetovej série Ironman na Havaji. V roku 2014 tu dosiahla čas 10:23 h, čo je tiež najlepší čas Slovenky na tomto podujatí.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Bola chorá a na náročnej trati čelila špičke. Slovenka sa však nestratila