Tri slovenské prvenstvá na mítingu vo Veszpréme

SITA|21. júl 2007 o 19:38

VESZPRÉM 21. júla (SITA) - Na medzinárodných majstrovstvách Balatonu v atletike vo Veszpréme si slovenskí reprezentanti vybojovali tri prvé priečky. V behu na 400 m triumfoval Jozef Pelikán (Inter Bratislava) ...

VESZPRÉM 21. júla (SITA) - Na medzinárodných majstrovstvách Balatonu v atletike vo Veszpréme si slovenskí reprezentanti vybojovali tri prvé priečky. V behu na 400 m triumfoval Jozef Pelikán (Inter Bratislava) v osobnom rekorde 48,03 sekundy pred špecialistom na 400 m prekážok Petrom Hortom (Spartak Dubnica n/V.), ktorý si časom 48,91 tiež utvoril osobné maximum. V trojskoku v konkurencii šiestich pretekárov zvíťazil Jaroslav Dobrovodský (Atletika Plus Bratislava) výkonom 15,43 m. Branislav Bundzík (Slávia UK Bratislava) bol najlepší v behu na 800 m, keď časom 1:51,49 min iba o 42 stotín zaostal za svojím osobným rekordom. Diana Lázničková skončila v súťaži výškariek druhá (178 cm) za Maďarkou Dórou Györffyovou (186), rovnaké umiestnenie si vybojovala v šprinte na 100 m Erika Bršelová (Inter Bratislava), ktorej vo finále namerali 12,24 sekundy (v rozbehu 12,31).