Nastupuje obrovský tlak. Teraz sa pre nás začína turnaj, vraví Lipták

Martin Lipták je aktuálne trénerom HK Košice v najvyššej slovenskej súťaži hádzanárov. (Autor: TASR - Radovan Stoklasa)
Patrik Fotta|15. jan 2022 o 06:30

Ľudia sa odnaučili fandiť, uviedol bývalý reprezentačný tréner.

„Každý tréner, ktorý by bol pri reprezentácii, by urobil inú nomináciu,“ vraví v rozhovore pre Sportnet bývalý kormidelník slovenskej hádzanárskej reprezentácie MARTIN LIPTÁK.

Úvodný zápas Slovákov na majstrovstvách Európy proti Nórsku sledoval priamo v Steel aréne v pozícii spolukomentátora pre RTVS.

Ako zvládli slovenskí hádzanári z taktického hľadiska zápas proti Nórom, ktorí sú považovaní za favoritov na medailové umiestnenie?

Všetci sme mali obavy pred našim prvým vystúpením na ME po nevydarenej príprave. Navyše, tím bol pod tlakom, keďže hrá doma. Myslím si, že náš výkon nebol zlý. Boli tam aj chyby, ale prvých 20 minút sme ukázali výbornú obranu, disciplinovaný útok a vynikajúci výkon brankára.

Trochu mi z našej strany chýbal protiútok a podpora z druhej vlny. Keď chlapcom začínali dochádzať sily, súper odskočil na rozdiel štyroch gólov. Celkovo by som však tím pochválil za bojovnosť a obetavosť. Máme sa od čoho odraziť do zápasov s Litvou a Ruskom.

Počas televízneho prenosu ste kritizovali atmosféru v Steel aréne. Váš výrok: „Hala je zdechnutá,“ zdieľala na sociálnej sieti aj známa atletická trénerka Naďa Bendová. V čom ste videli najväčší problém? Bola atmosféra počas celého zápasu rovnako slabá?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články