Štvrtok, 22. apríla, 2021Meniny má Slavomír

Kozák o Stochovi: Incident v lietadle nebol prvý prípad, ale štvrtý

Trénerský stratég Ján Kozák, píšu v Litve. (Autor: SITA)
SITA|3. dec 2016 o 11:35

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie podľa vlastných slov Stochovi prepáčil už trikrát. Štvrtý raz už nie.

KOŠICE. Slovenský futbalista Miroslav Stoch má dvere do reprezentácie pod vedením kouča Jána Kozáka zatvorené od incidentu, ktorý sa udial na palube lietadla pri návrate výpravy národného tímu z majstrovstiev Európy vo Francúzsku.

Tréner SR sa k celej záležitosti vyjadril aj v Dialógu na víkend v sobotňajšom vydaní denníka Šport.

"Medzi nami došlo k situácii, po ktorej si neviem predstaviť ďalšiu spoluprácu s ním. Nemôžem mať v kolektíve človeka, s ktorým sa nebudem rozprávať, alebo sa budem naňho pozerať inak ako na ostatných", povedal Kozák.

"Povedzme si úprimne, Stoch pre mňa nebol kľúčový hráč. A rád by som pripomenul, že incident v lietadle nebol prvý prípad... Bol už štvrtý. Tri som mu prepáčil," prezradil Kozák.

Na adresu krídelníka tureckého Fenerbahce Istanbul dodal: "Stále som ho bral ako človeka, ktorý pomohol tomuto kolektívu. Miňo má svoju kvalitu, povedzme na to, aby v určitých časových úsekoch a pri určitom vývoji zápasu mohol pomôcť mužstvu. Preto som ho na ME aj nominoval, hoci bol na hrane z hľadiska účasti na šampionáte."

Kozák svoje rozhodnutie neplánuje zmeniť a so Stochom nepočíta: "Pre mňa je to uzavretá kapitola. Pokiaľ budem ja reprezentačný tréner, on v kádri nebude."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články