Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Tréner Hiddink v Machačkale nečakane skončil

Guus Hiddink (Autor: TASR/AP)
TASR|22. júl 2013 o 17:41

Vedenie Anži Machačkala oznámilo, že k zmene došlo na požiadanie Hiddinka.

MOSKVA. Guus Hiddink už nie je trénerom dagestánskeho futbalového klubu Anži Machačkala. Stalo sa tak len mesiac potom, čo holandský odborník predĺžil kontrakt s účastníkom najvyššej ruskej súťaže.

Podľa agentúry AP sa novým kormidelníkom Anži Machačkala stal ďalší Holanďan Rene Meulensteen, ktorý prišiel do realizačného tímu z Manchestru United.

Hiddinkov kontrakt v júni obnovili na ďalší rok. Vedenie Anži Machačkala oznámilo, že k zmene došlo na požiadanie Hiddinka.

"Vždy som tvrdil, že moja misia v Anži sa skončí, keď klub bude schopný napredovať a rásť aj bez mojej prítomnosti a zásahov. Teraz ten čas nadišiel," citujú Hiddinka oficiálne klubové zdroje.

Hiddink sa ihneď zaradil medzi kandidátov na post kormidelníka FC Barcelona. Informovalo o tom niekoľko zahraničných portálov, vrátane webov periodík The Guardian a Daily Mail.

Úradujúci španielsky šampión hľadá náhradu za Tita Vilanovu, ktorý odstúpil v piatok z funkcie pre pretrvávajúce problémy s rakovinou slinných žliaz.

Medzi adeptmi figuruje podľa španielskych médií aj Gerardo Martino, ktorý aktuálne pôsobí v argentínskom klube Newell's Old Boys.

Nástupcom Vilanovu by sa mohol stať aj menej známy Joan "Rubi" Ferrer, ten dočasne zastúpi odstúpivšieho hlavného kormidelníka úradujúceho španielskeho šampióna. Spomína sa tiež meno kouča reprezentácie Bosny a Hercegoviny Safeta Sušiča.

Súvisiace články