Juniorský tréner reaguje na Koukalovú: Ten človek je v dvoch svetoch

Gabriela Koukalová vyhrala stíhacie preteky. (Autor: TASR/AP)
Zoran Boškovič|12. apr 2018 o 10:35

Gabriela Koukalová obvinila juniorského trénera, že ju kritizoval pre nadváhu. On obvinenia odmieta.

BRATISLAVA. Gabriela Koukalová tento týždeň šokovala český šport. V rozhovore pre magazín DNES uviedla, že bola desať rokov anorektičkou.

Problémy českej biatlonistky mal spustiť jej juniorský tréner. Kritizoval ju pre nadváhu. "Možno to nemyslel zle. Možno to pramenilo len z nedostatku znalostí psychológie a práce s mládežou," vravela Koukalová.

Tréner Jindřich Šikola po prečítaní rozhovoru reaguje. "Verte mi, že za ostatné štyri roky, som vetu, že nejedzte toľko, priberiete, so zveličením povedal i v súčasnom kolektíve. Na druhej strane, sú tu aj športovci ako Markéta Davidová, ktorú som napríklad tri roky nútil, aby jedla viac," tvrdí Šikola v rozhovore pre denník Sport.

Akékoľvek Koukalovej šikanovanie odmieta. "Je to tvrdá realita vrcholového športu, ale aj osobného života a myslím si, že túto vetu povedal každý z nás. Keď budeme slovíčkariť - áno, túto vetu som už v živote vyslovil," pokračoval.

"Dievčatá su na takéto vnemy náchylnejšie ako chlapci. Zafixujú si to v sebe vo veku, keď sa mozog mení zo skoro hotového na dospelý, a navyše sa do toho zapojí hormonálna výbava. Začala si vsugerovávať niečo, čo neexistuje," reaguje Richard Pfleger, ktorý sa staral o výživu Koukalovej v rozhovore pre iDnes.

Koukalová Šikolu tiež obvinila, že jej hádzal jedlo do záchoda. "Aj teraz som to zo žartu schopný povedať. Boli sme spolu veľmi krátko, takže keď som ju za ten krátky čas ovplyvnil až takto, tak ma to mrzí," vraví.

Šikola ubezpečuje, že Koukalová mala vždy s váhou osobný problém. Keby sa však dialo to, čo opisuje, dozvedel by sa o tom.

11. apríla

vyšla kniha o biatlonistke Gabriele Koukalovej, ktorú napísal vedúci magazínu DNES Martin Moravec.

"To, že napíše, že sa najedla a ihneď šla zvracať, alebo dokonca nejedla vôbec, tak každý rozumný človek musí pochopiť, že ak by to tak bolo, nevyhrávala by. Je to prosto nezmysel. Rozhodne sa to nedialo v takom rozsahu, v akom to opisuje," myslí si Šikola.

Podľa vlastných slov sám nerozumie, prečo Koukalová prišla s týmito obvineniami.

"Zdá sa mi, že sa 'Gábina' zamotáva. Na jednej strane píše, že bola svojím spôsobom anorektička. Na tej druhe, keď bola na vrchole kariéry, opisuje ako sa prejedala paštétami a sladkosťami. Na sociálnych sieťach si tak vytvára imidž.

Zdá sa mi, že ten človek je v dvoch svetoch. Nemám na to čo povedať, pretože si myslím, že sa nad tým každý rozumný človek pozastaví," dodáva dnes 49-ročný tréner.

Obáva sa, že nešlo o posledný Koukalovej útok: "Obávam sa, že ešte nie je koniec."

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: