MS v hokeji 2023: Ktorých hráčov Kazachstanu sa oplatí sledovať?
MS v hokeji 2023: Ktorých hráčov Kazachstanu sa oplatí sledovať? (Zdroj: iihf.com)

Aké sú najväčšie mená v nominácii Kazachstanu na MS v hokeji 2023?

RIGA. MS v hokeji 2023 sa hrajú od 12. do 28. mája vo Fínsku a Lotyšsku. Kazachstan je súčasťou skupiny B, v ktorej vyzve aj Slovensko.

Ktorých hráčov Kazachstanu sa oplatí sledovať?

Nikita Michajlis

Nikita Michajlis je najproduktívnejší kazašský útočník v KHL aj najlepší útočník Barysu Nur Sultan. Má za sebou druhú najlepšiu sezónu kariéry. Strelil spolu 15 gólov a celkovo zaznamenal 41 bodov.

V zápase proti CSKA si dokonca pripísal 5 bodov. Pred dvomi rokmi premenil na MS v Rige rozhodujúci samostatný nájazd pri víťazstve nad Fínskom (2:1). Víťazstvo Kazachstanu nad silnými Fínmi bola obrovská senzácia.

Nikita Michajlis v zápase Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2022.
Nikita Michajlis v zápase Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)

Valerij Orechov

Valerij Orechov je silný korčuliar s výbornou strelou. Má dobrý prehľad. Vlani bol dokonca najproduktívnejším hráčom Kazachstanu na majstrovstvách sveta so 7 bodmi.

Kazachstan v skupine riadne potrápil aj slovenských hokejistov (SR vyhralo 4:3, pozn.). Orechov si pripísal v zápase dve asistencie.

Paradoxne v KHL v uplynulej sezóne v 39 zápasoch strelil tento dvadsaťtriročný obranca len jeden gól a na dva prihral.

Andrej Bujaľskij

Jediný hráč Kazachstanu na MS, ktorý pôsobí v zámorí, je Andrej Bujaľskij. Pred dvomi rokmi ho draftovalo Colorado. Mladý útočník zatiaľ hrá univerzitnú ligu NCAA.

V tíme Vermontu nazbieral v 34 zápasoch 18 bodov. Je dobrý korčuliar a rád sa tlačí pred bránku. Čaká ho prvý seniorský šampionát.

Tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2023

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2023»Zažiari jediný hráč zo zámoria? Ktorých hráčov Kazachstanu sa oplatí sledovať na MS? (TOP 3)