Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tomáš Urban: Na vakcínu sa nespolieham. Návrat domov nechce riskovať

Tomáš Urban chodí často s rodinkou na prechádzky v okolí nemeckého Emsdettenu. (Autor: Archív T. Urbana)
Patrik Fotta|Publikované 25. apr 2020 o 22:00

Imunitu treba posilňovať prirodzene, vraví.

Tomáš Urban si život v Nemecku užíva: fotogaléria

24.4.2020

KOŠICE. Hádzanár Tomáš Urban sa po odchode z tímu Košice Crows veľmi rýchlo udomácnil v nemeckom druholigovom Emsdettene.

Mužstvo sa síce umiestnilo na zostupových priečkach, no po predčasne ukončenej sezóne ostáva po rozhodnutí zväzu aj naďalej v súťaži.

Košický rodák si podmienky v klube aj samotný život v maličkom mestečku pochvaľuje.

Spolu s manželkou a synčekom si užívajú prechádzky v prírode a čakajú, ako sa vyvinie situácia okolo pandémie koronavírusu.

Slovenský reprezentant má v pláne vrátiť sa domov, keď sa zruší povinná štátna karanténa a zároveň sleduje aj situáciu na hraničných priechodoch.

Rozhodnutie zväzu ho potešilo

Po športovej stránke nebol v Nemecku úplne spokojný, hoci mužstvo sa napokon v súťaži udržalo.

„Výkony celého tímu neboli ideálne a ja som sa musel vyrovnať aj so zranením, ktoré ma vyradilo z hry na tri týždne. Po predčasnom ukončení sezóny sme ostali na zostupovom mieste, s čím som nebol spokojný. Čakali sme na rozhodnutie zväzu a to ma potešilo, pretože ostávame v druhej lige a budúci rok teda pokračujeme v súťaži. Osobne si myslím, že by sme sa určite zachránili, ale takto to máme už definitívne a môžeme sa pomaly sústrediť na novú sezónu,“ povedal Tomáš Urban.

Sezóna v Nemecku nebola anulovaná a dokonca boli vyhlásení aj majstri.

„Berie sa to tak, ako keby sa celá odohrala. Z druhej ligy postupujú dve mužstvá do prvej ligy a z tretej k nám prídu štyri tímy. Liga sa teda bude rozširovať, ale zatiaľ je otázne, či nás bude 19 alebo 20, keďže jednému mužstvu hrozí, že nedostane licenciu. V ligách vyhlásili aj majstrov, akurát nikto nezostupoval. Nás to rozhodnutie potešilo, keďže bolo v náš prospech,“ uviedol Urban.

Veľa času trávi na bicykli

V Emsdettene je aj spolu s rodinkou a na život v malom nemeckom mestečku si rýchlo zvykli.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.