Tatar žiaril proti Washingtonu. Dal dva góly a v predĺžení rozhodol o víťazstve

Tomáš Tatar strieľa jeden zo svojich gólov do siete Washingtonu.
Tomáš Tatar strieľa jeden zo svojich gólov do siete Washingtonu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. feb 2018 o 02:49

Slovenský útočník sa strelecky presadil po ôsmich zápasoch bez gólu. V tejto sezóne ich má na konte štrnásť.

NEW YORK. Hokejista Tomáš Tatar sa v noci na pondelok v zámorskej NHL dvoma gólmi podieľal na výhre Detroitu vo Washingtone 5:4 po predĺžení.

Mal som obavy, že to bude rovnaký príbeh ako proti Islanders. Ak by sme takto stratili aj druhý zápas po sebe, bolo by to mizerné.

Tomáš Tatar, útočník Detroitu

Na konci druhej tretiny zvýšil na priebežných 4:1 pre Red Wings, Capitals sa však podarilo vyrovnať a dostať zápas až do predĺženia.

V jeho tretej minúte Tomáš Tatar svojím druhým presným zásahom v zápase rozhodol o triumfe hosťujúceho tímu.

Gól po ôsmich zápasoch

Detroit predtým prehral tri duely za sebou. V predošlom premárnil náskok 5:2 a napokon podľahol New York Islanders 6:7 po predĺžení.

Aj proti Washingtonu Red Wings stratili trojgólový náskok, no dokázali sa vzchopiť a v extračase vydreli druhý bod.

"Bolo to ťažké. Mal som obavy, že to bude rovnaký príbeh ako proti Islanders," citovala dvadsaťsedemročného Tatara agentúra AP.

"Nechceli sme, aby sa to opakovalo. Po tom stretnutí som sa cítil veľmi zle. Ak by sme takto stratili aj druhý zápas po sebe, bolo by to mizerné."

Slovenský útočník ukončil osobné osemzápasové gólové suchoty. Zaznamenal góly s poradovými číslami 13 a 14 v sezóne.

Crosby dosiahol jubileum

Pittsburgh zvíťazil na ľade St. Louis 4:1. Dvoma gólmi k tomu prispel kapitán Sidney Crosby, ten prvý bol jeho jubilejný štvorstý v NHL.

Elitný kanadský center sa stal len tretím hráčom so štyristo presnými zásahmi v drese Penguins. A len 95 hráčov v histórii dokázalo počas svojej kariéry nastrieľať 400 a viac gólov.

Z aktívnych profiligových hokejistov dosiahli okrem Crosbyho túto métu len ďalší piati - Alexander Ovečkin (591), Patrick Marleau (526), Marián Hossa (525), Rick Nash (433) a Marián Gáborík (403).

Winnipeg podľahol doma New Yorku Rangers 1:3, do zostavy Jets sa nezmestil slovenský útočník Marko Daňo.

Sidney Crosby mal najväčší podiel na víťazstve Pittsburghu.
Sidney Crosby mal najväčší podiel na víťazstve Pittsburghu. (Autor: TASR/AP)

Halák nevychytal víťazstvo

Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 26:07 min a bol najvyťaženejším hráčom zápasu pri triumfe nad New Jersey 5:3. Slovenský veterán nazbieral dva mínusové body. Dva góly Bruins strelil Torey Krug.

Jaroslav Halák odchytal celý zápas a zastavil 39 z 42 striel súpera, jeho tím New York Islanders doma podľahol Calgary 2:3.

Islanders viedli v 23. min 2:0, no hostia troma gólmi otočili stav vo svoj prospech. Dva presné zásahy dosiahol 20-ročný útočník Flames Matthew Tkachuk.

NHL - nedeľa:

St. Louis - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 24. Brodziak (Thorburn, Upshall) - 24. Crosby (Sheary), 42. Rust, 52. Sheahan (Simon), 58. Crosby (Simon, Rust)

Washington - Detroit 4:5 pp (1:1, 0:3, 3:0 - 0:1)

Góly: 5. Ovečkin (Carlson, Jevgenij Kuznecov), 43. Connolly (Beagle, Smith-Pelly), 55. Orlov (Smith-Pelly, Beagle), 60. Nicklas Bäckström (Carlson, Ovečkin) - 14. Abdelkader (Nielsen), 37. Glendening (Helm, Nielsen), 38. Mantha (Zetterberg, Jensen), 40. Tatar (D. Larkin), 63. Tatar (D. Larkin)

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 16:28 minúty, dal dva góly, pripísal si štyri strely, dva plusové body, jeden hit a zablokoval jeden pokus súpera/

Winnipeg - NY Rangers 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 2. Ehlers (Scheifele, Wheeler) - 19. Zuccarello, 57. Vesey (Skjei, Desharnais), 60. Grabner (K. Hayes)

Dallas - Vancouver 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)

Góly: 3. Reid Boucher, 12. Virtanen, 14. Vanek (Daniel Sedin, Henrik Sedin), 25. Horvat (Boeser, Edler), 35. Boucher (Derrick Pouliot, Virtanen), 48. Erik Gudbranson (Archibald, Brandon Sutter)

Buffalo - Colorado 4:5 (1:2, 1:2, 2:2)

Góly: 8. B. Pouliot (R. O'Reilly), 34. C. Nelson (R. O'Reilly, Falk), 53. R. O'Reilly (Okposo, Ristolainen), 58. E. Kane - 1. Kerfoot (C. Wilson, Zadorov), 10. Nieto, 22. C. Wilson (Landeskog), 44. Jost (Barrie, Rantanen), 48. G. Bourque (A. Lindholm)

New Jersey - Boston 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Góly: 17. M. Wood (B. Coleman), 21. Hall (Hischier), 32. Palmieri (Hall, Vatanen) - 14. Krug, 20. Schaller, 23. Krug (Spooner, Bergeron), 52. McQuaid (Riley Nash), 60. Bergeron (Marchand, Backes)

/Zdeno Chára (Boston) 26:07 min, -2, 2 trestné minúty, 2 strely na bránku, zablokoval 1 strelu súpera/

New York Islanders - Calgary 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 4. Cizikas, 23. Beauvillier (Barzal, Leddy) - 31. Jankowski (S. Bennett, J. Gaudreau), 50. M. Tkachuk (Frolík, Kulak), 59. M. Tkachuk (Hamonic, Frolík)

/Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas a zastavil 39 z 42 striel súpera (úspešnosť zákrokov 92,90 %)/

Anaheim - San Jose 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 3. O. Kaše (Henrique, N. Ritchie), 47. Fowler (O. Kaše, N. Ritchie) - 51. Couture (Hertl, Vlasic), 60. Meier (Couture, Burns), rozhod. sam. nájazd: Pavelski

Vegas - Philadelphia 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 12. McNabb (R. Smith, W. Karlsson) - 18. Couturier (Konecny, Giroux), 38. MacDonald (Couturier, Konecny), 40. Giroux (Couturier, Provorov), 58. Gudas

Domov»Hokej»NHL»Tatar žiaril proti Washingtonu. Dal dva góly a v predĺžení rozhodol o víťazstve