Piatok, 3. decembra, 2021Meniny má Oldrich

Má najviac bodov, no aj dva problémy. Tatar sa vraj bude v NHL sťahovať

Tomáš Tatar (vpravo) v drese Montreal Canadiens. (Autor: Lynne Sladky TASR/AP)
Igor Dopirák|25. jan 2020 o 22:17

Slovákovi sa v tejto sezóne darí.

BRATISLAVA. Je najproduktívnejším hráčom tímu. V päťdesiatich zápasoch získal 43 bodov za 17 gólov a 26 asistencií. Lenže problémami majú byť jeho vek a plat.

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar už nemusí byť dlho hráčom tímu Montreal Canadiens. V súvislosti s jeho menom sa čoraz viac spomína výmena do inej organizácie.

Dvadsaťdeväťročný útočník pritom prišiel do Montrealu iba v septembri 2018. Tesne potom, ako sa v priebehu niekoľkých mesiacov sťahoval z Detroitu do Vegas.

Podľa portálu SlovakNHL.sk sa v zámorí čoraz viac odborníkov zhoduje na tom, že Tatar patrí medzi najväčších adeptov na výmenu.

Slovákovi sa totiž po budúcej sezóne končí zmluva a vzhľadom na to, ako sa mu momentálne darí, bude zrejme požadovať od organizácie vyšší príjem.

Teraz zarába v priemere 5,3 milióna dolárov za sezónu.

Keďže má už 29 rokov, bude to možno jeho posledná šanca podpísať veľký kontrakt.

Český web nhl.cz už dokonca informuje o prvom potenciálnom záujemcovi o Tatarove služby. Má ním byť Pittsburgh. Organizácia totiž hľadá náhradu za dlhodobo zraneného Jaka Guentzela.

Ak by k výmene skutočne došlo, Tatar by si určite polepšil.

Kým Montreal je vo Východnej konferencii až dvanásty s desaťbodovým odstupom na ôsmu priečku zaručujúcu postup do play off, Pittsburgh je v rovnakej konferencii tretí.

Kluby si môžu vymieňať hráčov až do 24. februára.

Igor Dopirák
Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Súvisiace články