Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Tituly Bajčičákovi a Procházkovej

SITA|Publikované 29. mar 2009 o 16:06

Martin Bajčičák a Alena Procházková potvrdili v nedeľných záverečných pretekoch na majstrovstrvách Slovenska v behu na lyžiach v Štrbskom Plese roly favoritov.

ŠTRBSKÉ PLESO. Martin Bajčičák a Alena Procházková potvrdili v nedeľných záverečných pretekoch na majstrovstrvách Slovenska v behu na lyžiach v Štrbskom Plese roly favoritov a bezpečne triumfovali vo svojich kategóriách.

Muži a juniori mali na programe 30 km voľnou technikou s hromadným štartom. Striebro si vybojoval Michal Malák, ktorý však oň musel v cieľovej rovinke tuho bojovať s biatlonistom Dušanom Šimočkom, ten nakoniec skončil tretí. V pretekoch žien na polovičnej trati nebolo o triumfe tohtosezónnej slovenskej lyžiarskej jednotky Aleny Procházkovej pochýb, druhá Katarína Garajová zaostala o vyše jeden a pol minúty, tretia skončila vekom ešte len juniorka Lucia Klimková.

Výsledky:

MUŽI - 30 km voľnou technikou s hromadným štartom:

1. Martin Bajčičák 1:20:09,9 h, 2. Michal Malák (obaja ŠKP Štrbské Pleso) +7,3 s, 3. Dušan Šimočko (Dukla Banská Bystrica) +8,0

ŽENY - 15 km voľnou technikou s hromadným štartom:

1. Alena Procházková (Slávia Ekonóm Banská Bystrica) 44:17,8 min, 2. Katarína Garajová (Jasná Liptovský Mikáláš) +1:31,0, 3. Lucia Klimková (ŠKP Štrbské Pleso) +5:15,0

JUNIORI - 30 km voľnou technikou s hromadným štartom:

1. Tomáš hasilla (ŽP Šport Podbrezová) 1:30:14,5 h, 2. Mário Kubiš (LK Detvianska Huta-Mláky) +4:53,8 min, 3. Pavol Rus (KL Nováky) +6:49,7

JUNIORKY - 15 km voľnou technikou s hromadným štartom:

1. Lucia Klimková (ŠKP Štrbské Pleso) 49:32,8 min, 2. Natália Prekopová (Dukla Banská Bystrica) +19,1 s, 3. Katarína Krišicová (ŠKP Banská Bystrica) +27,1

ST. DORASTENCI - 15 km voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Michal Polačko (MKL Kremnica) 42:31,5 min

ST. DORASTENKY - 10 km voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Jana Sedláková (ŠKP Štrbské Pleso) 33:16,1 min

ML. DORASTENCI - 7 km voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Andrej Segeč (LK Detvianska Huta-Mláky) 20:45,6 min

ML. DORASTEKY - 7 km voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Barbora Klementová (KL Nováky) 23:43,4 min

Súvisiace články