Slovan jedenástimi gólmi rozdrvil súpera, základnú časť vyhrala Bystrica

Hokejisti HC Slovan Bratislava na ilustračnej fotografii.
Hokejisti HC Slovan Bratislava na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR)
Sportnet|21. feb 2020 o 20:54

Zápas v Bratislave pripomínal exhibíciu.

BRATISLAVA. Hráči Banskej Bystrice sa stali víťazmi základnej časti slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. Úradujúci majstri v piatkovom súboji 52. kola Tipsport ligy triumfovali na ľade Detvy 4:1 a odrazili útok druhého Slovana.

V 48 dueloch nazbierali Banskobystričania až 102 bodov.

Slovanisti pred záverečným duelom dlhodobej fázy sezóny živili šancu na posun na prvé miesto a pred vlastnými fanúšikmi rozstrieľali Liptovský Mikuláš 11:0.

Doma nezaváhali ani tretie Košice, ktoré zdolali Nové Zámky 7:2. Košičania urobili rozhodujúci krok za víťazstvom v tretej tretine, v ich drese sa najviac darilo štvorbodovému Michalovi Chovanovi.

HC Košice - HC Nové Zámky, 21.2.2020: fotogaléria

22.2.2020

Štvrté miesto si postrážil Zvolen, ktorý však stratil dobre rozohraný duel na ľade Michaloviec a napriek vedeniu 3:1 prehral na Zemplíne 3:4 po predĺžení.

Rovnakým výsledkom sa skončil aj duel Trenčína s Popradom. Hostia viedli na klzisku Dukly 3:1, v záverečnej tretine prišli o náskok, ale v predĺžení im zabezpečil dva body Patrik Svitana.

O skóre však zostali piati za Zvolenčanmi.

Piatkovými zápasmi sa skončila základná časť Tipsport ligy. Slovenská najvyššia hokejová súťaž bude od nedele 23. februára do nedele 15. marca pokračovať zápasmi v nadstavbových skupinách.

V A-skupine, kde sa bude hrať o 1. až 6. miesto, sa predstavia Banská Bystrica, Slovan Bratislava, Košice, Zvolen, Poprad a Trenčín. Víťaz A-skupiny získa najvýhodnejšiu pozíciu do play off a zároveň aj Pohár Dušana Pašeka.

V B-skupine budú bojovať mužstvá na 7. až 12. pozícii po základnej časti o posledné dve miestenky do play off. V tomto sextete figurujú Michalovce, Nitra, Miškovec, Nové Zámky, Budapešť a Detva.

Pre trinásty Liptovský Mikuláš sa sezóna skončila záverečným duelom základnej časti.

Do nadstavbovej fázy ročníka si všetky tímy prenášajú body aj skóre zo základnej časti. V oboch nadstavbových skupinách odohrajú všetky mužstvá desať zápasov, s každým súperom sa stretnú dvakrát systémom doma-vonku.

Všetci účastníci A-skupiny už majú istú účasť v play off, vo vyraďovacej fáze ich doplnia družstvá na prvom a druhom mieste v B-skupine. Pre ďalšie tímy sa sezóna skončí v polovici marca.

Tipsport liga - záverečné 52. kolo:

Detva - Banská Bystrica 1:4 (1:0, 0:0, 0:4)

Góly: 2. Ščurko (Král, Podešva) - 41. Mihálik (Hohmann, Hickmott), 47. Kriška (Owens, Bartánus), 57. Mlynarovič (Jääskeläinen, Hohmann), 60. Hričina (Stupka, Maier)

Rozhodovali: Valach, Orolin - Rojík, J. Konc ml., vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 604 divákov

Detva: Zalivin - Andersons, Gachulinec, Turan, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Lalík - M. Surový, P. Valent, Gašpar - Král, Podešva, Ščurko - Čacho, Klíma, Mons - Ľupták, V. Fekiač, Čenka

Banská Bystrica: Melicherčík - Mihálik, Southorn, Cardwell, Nemčík, Owens, Maier, Žiak - Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen - Stupka, Mlynarovič, Šoltés - Hričina, Bartánus, Kriška - Fafrák, Gabor, Lunter

Miškovec - Budapešť 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 40. Beach (Vandane, Rodman) - 11. Szigeti (Br. Orbán, Macaulay), 60 Klempa (Stretch), 60 Klempa (Stretch)

Rozhodovali: Tvrdoň, Fridrich - Smrek, Vyšný, vylúčení 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1385 divákov

Miškovec: Rajna - Vandane, Göz, D. Kiss, Ross, Láda - Rodman, Galanisz, Beach- Valchař, Vas, Beauviller - Harrison, Páterka, Ritó - Kiss

Budapešť: Bernard - Busenius, Macaulay, Carlisle, Bugár, Garát, Pozsgai, Sclekmann, Bl. Orbán - Br. Orbán, Terbócs, Bodó - Klempa, Stretch, Sofron - Kreisz, Majoross, Szigeti - Szücs, Nagy, Löczi

Košice - Nové Zámky 7:2 (0:0, 2:1, 5:1)

Góly: 35. Haščák (Klhůfek, Chovan), 37. Rapáč (Chovan, Pavlin), 44. Rapáč (Chovan, Haščák), 46. Klhůfek (Haščák, Chovan), 51. Rapáč (Chovan, Zeleňák), 52. Bortňák (Klhůfek, Milý), 53. Faith (Sukeľ, Skokan) - 29. Holovič (Drtina, Obdržálek), 42. Rogoň (Labreque)

Rozhodovali: Snášel, Kókai - Kis-Király (obaja Maď.), Bogdaň, vylúčení: 5:8 na 2 min., navyše Skokan (Koš.) a Hatala (N. Zám.) 10 min. za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 7067 divákov

Košice: Škorvánek - Pavlin, Repe, Růžička, Koch, Čížek, Zeleňák - Rapáč, Chovan, Haščák - Faith, Skokan, Sukeľ - Paršin, Bortňák, Klhůfek - Milý, Eliáš, S. Nagy

Nové Zámky: Pavlas (52. Nechvátal) - Hatala, Labrecque, Drtina, Fereta, Magovac, Pavúk, Hain - Števuliak, Bajtek, Andrisík - Obdržálek, Fábry, Jurík - Mikula, Holovič, Rogoň - Ondrušek

Hlasy po stretnutí:

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Mňa dnes najviac potešilo asi to, že mladík Roman Faith strelil svoj prvý gól. Celý rok tvrdo pracuje a zaslúžil si to. Takisto Dalibor Bortňák. Dnešným zápasom sme zakončili základnú časť, po ktorej sme obsadili tretie miesto. Za to si tím zaslúži pochvalu."

Miroslav Mosnár, tréner HC Nové Zámky: "Prvá tretina bola v našom podarí celkom dobrá, ale oslabenia nás stáli veľa síl. Podobné to bolo aj v druhej tretine, Košičania nás veľmi nepúšťali z nášho obranného pásma. Od stavu 4:2 už bolo na ľade iba jedno mužstvo. Mňa mrzí, že hráči, ktorí mali mužstvo ťahať, to akoby zavreli. Ani samotný výsledok ma nemrzí tak veľmi ako spôsob akým sme zápas ukončili."

Michalovce - Zvolen 4:3 pp (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 13. Lalancette (Korhonen, Šimun), 51. Galamboš (Phillips), 52. Šimun (Lalancette), 61. Galamboš (Pukkaa, Korhonen) - 1. B. Mráz, 5. P. Zuzin (Parks, McPherson), 28. Betker (McPherson, P. Zuzin)

Rozhodovali: Kalina, Korba - Beniač, Jobbágy, vylúčení: 2:9, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3800 divákov

Michalovce: Surák (5. Trenčan) - Pukka, Mesikämmen, Hančák, Zekucia, Bdžoch, Vorobjev - Korhonen, Lalancette, Spilar - Phillips, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Torok - Giľák, Šimun, Hvila - Chalupa, Borov

Zvolen: Petrík - Betker, Stephenson, Kurali, Tomko, Drgoň, Švarný, Petraň, Kubát - Mikúš, Trotter, Parks - Thompson, B. Mráz, Kelemen - Zuzin, McPherson, P. Halama - Marcinek, Tibenský, Žilka

Peter Bartoš, asistent trénera Michaloviec: "Opäť sme rýchlo inkasovali. Chalani ale zareagovali na dvojgólový náskok súpera dobre. Mali sme možno aj šťastie, no o to je šport krajší, že zažijete aj takéto víťazstvá."

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Začali sme presne tak, ako predchádzajúci zápas tu. Hneď v úvode sme dali dva rýchle góly. Potom nás ale pribrzdilo veľa vylúčení. V prvej tretine sme mali päť vylúčených, čo nás stálo veľa síl. Dali sme síce na 3:1, no po chybe domáci znížili a potom im narástli krídla. Nám sa hralo ťažko, keďže sme skoro polovičku zápasu hrali oslabení."

Slovan Bratislava - Liptovský Mikuláš 11:0 (3:0, 4:0, 4:0)

Góly: 2. Urbánek (Šedivý, St. Pierre), 16. Zigo (Abdul), 19. Abdul (Šedivý), 30. Puliš (Bačík, Carson), 32. Bondra (Kytnár, Žitný), 36. Abdul (Zigo), 39. Meszároš (Sloboda), 46. Kytnár (Bačík, Viedenský), 52. Matoušek (Carson), 53. Bondra (Urbánek), 56. Kučný (Urbánek)

Rozhodovali: Goga, Juhász - Krajčík, Soltész, vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4697 divákov

Slovan Bratislava: Brust (41. Sabo) - Bačík, Carson, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Kučný - Pance, Zigo, Abdul - Urbánek, St.Pierre, Bondra - Žitný, Kytnár, Viedenský - Sloboda, Puliš, Matoušek - Petráš

Liptovský Mikuláš: Kapičák (41. Melna) - Mezovský, Droppa, Božoň, Roman, Nemec, Smutný - Michalík, Tamáši, Ru. Huna - Oško, Piatka, Vybiral - Haluška, Uhrík, Nechaj - Nespala, Lištiak

Rudolf Jendek, asistent trénera Slovana Bratislava: "Chcem sa poďakovať mužstvu za zodpovedný prístup. Dnes predviedli obaja brankári dobrý výkon, sme radi, že si zachytal aj mladý Sabo a vychytal nulu. Teraz sa musíme pripraviť na to, čo nás čaká v nedeľu a v ďalších týždňoch."

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: "Budem veľmi stručný. Hokej sa nedá hrať bez nasadenia, srdca, emócií a technického a taktického základu. Chcem pogratulovať Slovanu k jednoznačnému víťazstvu, viac-menej sa celý zápas odohrával v jeho réžii. Chcel by som sa poďakovať našim brankárom, že prišli.

Jednak juniorovi Kapičákovi, ktorý začal, a najmä Jaroslavovi Melnovi, ktorý nás nenechal v štichu. Chodí do práce, niekedy chytá 2. ligu za 'béčko' Mikuláša a v ťažkých chvíľach, keď sme mali problém s brankárskym postom, nám prišiel pomôcť. Dali sme mu príležitosť v záverečnej tretine, aby okúsil atmosféru extraligy."

Trenčín - Poprad 3:4 pp (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 37. Hecl (Sádecký), 48. Bokroš (Mikyska, Hecl), 60. Alderson (Mikyska, McCormack) - 10. Matej Paločko (Matúš Paločko, Kundrík), 31. Zagrapan (Takáč, Ulrych), 39. Kozák (Zagrapan, Takáč), 64. Svitana (Dalhuisen)

Rozhodovali: D. Konc st., Štefík - D. Konc ml., Gegáň, vylúčení: 3:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 3120 divákov

Trenčín: Tomek - Stacha, McCormack, Brodeur, Rajnoha, Sládok, Bokroš - Špirko, Mikyska, Alderson - Hecl, Paukovček, Sádecký - Sojčík, Švec, Valach - Hlinka, Ferényi, Blaško

Poprad: Kristín - Dalhuisen, Larkin, Kozák, D.Brejčák, Martin Chovan, Ulrych - Lapšanský, Bjalončík, Handlovský - Mercier, Rób.Huna, Rich.Huna - Takáč, Zagrapan, Svitana - Kundrík, Matej Paločko, Matúš Paločko

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "Mali sme solídny vstup do zápasu aj vďaka presilovke, ktorú sme ako jedinú odohrali veľmi dobre. Poprad v prvej tretine strelil vedúci gól. Dnes sme boli slabší v obrannom pásme a prehrávali sme veľa súbojov. Poprad bol pohyblivý a dôrazný. V druhej tretine sme stále ukazovali ofenzívnu snahu.

Nechcem zhadzovať výkon Popradu, ale mal som pocit, že každú návštevu v našom pásme premenili na gól. V ofenzíve sme predviedli solídny výkon. So šťastím sme dokázali doviesť zápas do predĺženia. Poprad hral umne a po odrazenom puku strelil víťazný gól. V predĺžení sme stratili Aldersona, ktorý sa zranil."

Peter Mikula, tréner Popradu: "Obe mužstvá chceli vyhrať a podľa toho sa aj hralo. Obranu sme vysunuli pomerne vysoko. Prvú a tretiu tretinu sme mali hru pod kontrolou a viedli sme aj o dva góly. Spackali sme vyhraný zápas, lebo sme sa 30 sekúnd pred koncom dopustili veľkých chýb. Napriek tomu sme odohrali slušný zápas a diváci mohli byť spokojní."

Domov»Hokej»Slovensko»Slovan jedenástimi gólmi rozdrvil súpera, základnú časť vyhrala Bystrica