Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: SITA)
Sportnet|4. okt 2019 o 20:20

Majster vyhral vo Zvolene.

BRATISLAVA. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce triumfovali aj v piatom tohtosezónnom domácom vystúpení v najvyššej slovenskej súťaži.

V piatkovom dueli 9. kola Tipsport ligy pocítili nováčikovský elán Zemplínčanov aj hráči HC Mikron Nové Zámky, ktorí na východe republiky podľahli vysoko 1:4.

Líder tabuľky z Košíc triumfoval nad susedom z neďalekého Miškovca 3:2 až po samostatných nájazdoch.

Majstrovská Banská Bystrica musela v derby na zvolenskom ľade doťahovať jednogólové manko, no v neskoršom priebehu si viackrát vytvorila najtesnejší náskok.

Na gól Mitchella Blaka Wahla z 52. minúty už domáci nenašli odpoveď a hostia tak vyhrali pod Pustým hradom 4:3.

Rovnakým výsledkom, akurát po predĺžení, triumfoval aj bratislavský Slovan v Nitre, v 63. minúte sa hrdinom zápasu stal obranca Eduard Šedivý.

Tipsport liga - 9. kolo:

Michalovce - Nové Zámky 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Góly: 2. Giľák (Linet, Kolba), 7. Hvila (Galamboš, Mesaroš), 22. Mašlonka (Dalhuisen, Lalancette), 37. Lalancette (Juusela, Kolba) - 55. Bajtek (Ordzovenský, Jurík)

Rozhodovali: Korba, Juhász - Beniač, Soltész, vylúčení: 11:8 na 2 min, navyše: Mesikämmen 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku a 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3527 divákov

Michalovce: Trenčan - Mesikämmen, Dalhuisen, Ventelä, Vorobjov, Kolba, Bdžoch, Zekucia - Mašlonka, Lalancette, Juusela - Mesaroš, Galamboš, Hvila - Giľák, Linet, Safaralejev - Chalupa, Toma, Hamráček - Borov

Nové Zámky: Kristín - Drtina, Hain, Pavúk, Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Ondrušek, Dlugoš - Pospíšil, Hruška, Jurík - Bajtek, Urban, Stupka - Rogoň, Fábry, Mikula - Bečka, Kováčik, Andrisík

Košice - Miškovec 3:2sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 15. Haščák (Repe, Chovan), 32. Milý (Slovák), rozh. sam. nájazd Haščák - 9. Beauviller (Beach, Rodman), 50. Beach (Beauviller, Vandane)

Rozhodovali: Kalina, Rencz - Kis-Király (obaja Maď.), Jobbágy, vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Beach (Mišk.) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4335 divákov

Košice: Košarišťan - Slovák, Koch, Růžička, Repe, Bučko, Cibák - Majdan, Chovan, Haščák - Klhůfek, Skokan, Bezúch - Rapáč, Bortňák, Belluš - Milý, Suja, Jokeľ

Miškovec: Rajna - Ross, Dudás, Göz, Vandane, Szirányi, D. Kiss, Láda, Vojtkó - Rodman, Vas, Részegh - Beach, Galanisz, Magosi - Beauviller, Harrison, Miskolczi - Ritó, Lövei, P. Kiss

Hlasy po stretnutí:

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Dnes sme hrali prevažne dobrý hokej. Najmä v druhej tretine sme mohli súperovi odskočiť na výraznejší gólový rozdiel. Brankár hostí Rajna nám zmaril viacero veľkých šancí. Veľká pochvala patrí našej štvrtej formácie, ktorá hrá stále výborne a dnes sa zásluhou Juraja Milého presadila aj gólovo. Miškovec bol veľmi nebezpečný v presilovkách."

Marcel Rodman, tréner DVTK Jegesmedvék Miškovec: "Vedeli sme, že nás čaká ťažké stretnutie. Košický tím mal za sebou niekoľko víťazstiev, doma je veľmi silný. Prvých štyridsať minút to dokazoval aj na ľade, my sme však v tretej tretine ukázali charakter a vďaka tomu sme získali aspoň bod. V predĺžení sme mohli získať aj druhý, žiaľ, nepodarilo sa. Celkovo to však bol z našej strany dobrý výkon."

Detva - Liptovský Mikuláš 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)

Góly: 21. Surový (Valent, Gašpar), 37. Surový, 42. Čacho (Král, Žilka), 48. Šišovský (Golian, Zuzin), 52. Gašpar (Gachulinec), 55. Valent (Gašpar, Golian) - 29. Kriška (Ró. Huna), 46. Sukeľ (Kurali, Macík)

Rozhodovali: Müllner, Tvrdoň - Smrek, Ordzovenský, vylúčení: 6:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 423 divákov

Detva: Petrík - Chovan, Andersons, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Gachulinec - Sýkora, Zuzin, Šišovský - Gašpar, Valent, Surový - Žilka, Podešva, Král - Török, Čacho, Čenka - Ľupták

Liptovský Mikuláš: Zalivin (55. Bátory) - Oško, Kurali, Smutný, Cebák, Petran, Droppa, Mezovský, Nemec - Ri. Huna, Ro. Huna, Kriška - J. Sukeľ, Uhrík, Ru. Huna - Vybiral, Ozolins, Macík - Lištiak, Piatka, Kalousek

Nitra - Slovan Bratislava 3:4pp (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 26. Kollár (Scheidl), 31. Scheidl (Pupák), 51. Minárik (Korím, Pätoprstý) - 31. Puliš, 39. Žitný (Kukumberg, Šedivý), 43. Sersen (Miklík, Podlipnik), 63. Šedivý (Zigo, Vandas)

Rozhodovali: Nikolic (Rak.), Štefik - Gegáň, Synek, vylúčení: 6:2, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 3616 divákov

Nitra: Hanuljak - Mezei, Morrison, Olsen, M. Versteeg, Pupák, Rais, A. Sloboda, Korím - Hrušík, Kerbashian, Lušňák - Fominych, Kollár, Csányi - Scheidl, Čaládi, Rác - Pätoprstý, Minárik, Tábi

Slovan: Brust - Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Hudec - Abdul, Zigo, Vandas - Pance, Viedenský, Kukumberg - Matoušek, Puliš, Žitný - R. Bondra, Urbánek, Miklík - D. Jendek

Tomáš Chrenko, tréner Nitry: "Gratulujem súperovi k víťazstvu za dva body. My sme spokojní s naším výkonom. Takto si predstavujeme hru Nitry v každom zápase. Bojovne, do úplného konca, čo následne ocenia aj diváci. Zároveň som rád, že to bol výborný zápas aj zo strany Slovana. Takto by mala vyzerať liga. Plný štadión, emócie, góly, napätie až do konca.

Sme trochu nešťastní, že sme nevyhrali aspoň za dva body. V predĺžení sme trafili tyčku a šťastena sa nepriklonila na našu stranu v tomto prípade. Napriek tomu ďakujem chalanom za výkon a verím, že v nedeľu to bude ešte lepšie."

Rudolf Jendek, asistent tréner Slovana: "Čakali sme, že po výmene trénera bude Nitra agresívna a bude dobre korčuľovať. To sa aj potvrdilo. V úvode sme mali dve vyložené šance, ktoré sme nepremenili. Následne sa hra vyrovnala. Mali sme množstvo presiloviek, ktoré sme nedokázali využiť, čo nás mohlo stáť všetky body. Musím chlapcov pochváliť, že hrali až do konca a nakoniec sa nám podarilo získať dva body."

Zvolen - Banská Bystrica 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

Góly: 11. McPherson (Corrin, Trotter), 20. B. Mráz (Kelemen, Lowney), 43. B. Mráz (Špirko) - 15. Ďatelinka (Šoltés, Bartánus), 16. Jääskeläinen (Hickmott, Wahl), 33. Kabáč (Ďatelinka, Gabor), 52. Wahl (Hickmott, Jääskeläinen)

Rozhodovali: D. Konc st., Fridrich - Krajčík, J. Konc ml., vylúčení: 4:9, navyše: J. Brejčák 10 minút za napadnutie hlavy a krku, Nemčík 10 minút za nešportové správanie sa (obaja Banská Bystrica), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3890 divákov

Zvolen: T. Tomek (59.-59. Hollý) - Lowney, Švarný, Maier, Drgoň, Betker, Corrin, Fatul - B. Mráz, Špirko, Kelemen - Thompson, Preisinger, Handlovský - McPherson, Trotter, Bonis - Marcinek, M. Halama, S. Petráš

Banská Bystrica: Beskorowany - Southorn, Mihálik, J. Brejčák, Ďatelinka, Biro, Nemčík, Petrinec - Jääskeläinen, Hickmott, M. Lunter - Lamper, A. Šťastný, Šoltés - Bartánus, Wahl, Fafrák - Gabor, Bubela, Kabáč

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Mne sa tento zápas hodnotí ťažko, pretože sme podali veľmi dobrý výkon a od polovice zápasu sme si vytvorili veľmi veľa šancí. Žiaľ, nevyužili sme mnoho z nich. V tretej tretine sme dominovali, ale dali sme o gól menej než súper. Som hrdý na tento výkon. Dúfam, že v ňom budeme pokračovať aj naďalej. Teda, že takýto tímový a bojovný výkon podáme aj v ďalších zápasoch."

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Tento zápas mal všetko, čo mal mať, čiže góly, dobrý defenzívny aj ofenzívny hokej i fanúšikov na štadióne. Nechýbali ani kontroverzné rozhodnutia, príliš veľa sa toho dnes na ľade dialo. Súperovi sme však nechávali aj príliš veľa priestoru v strednom pásme a potom mali veľa práce naši obrancovia.

Viackrát nás podržal brankár Beskorowany. Som rád, že obrancovia veľa zložitých situácii okolo bránky vyriešili. Dobre sme zvládli aj oslabenia, hoci sme v nich inkasovali dva góly. Zápas mohol skončiť hocijako, vyhrali sme napokon my, za čo som nesmierne rád."

Budapešť - Trenčín 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 31. Macaulay (Langkow, Orban), 49. Langkow (Orban, Bodó) - 59. Alderson (McCormack, Mikyska)

Rozhodovali: Výleta, Goga - Konc ml., Orolin, vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše: Sládok 10 min za nešportové správanie - Strech 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 490 divákov

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Reiter, Carlisle, McNally, Orbán, Garát, Dóczi - Bodó, Langkow, Orban - Sorfon, Pitt, Terbócs - Nagy, Strech, Klempa - Szigeti, Majoross, Pápa - Schlekmann

Trenčín: Tomek - Rajnoha, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Sládok, Stacha - Sojčík, Mikyska, Alderson - Lapšanský, Sádecký, Coughler - Džugan, J. Švec, Hlinka - Ďurina, Ferenyi, Luhový - Chromiak

Domov»Hokej»Slovensko»Líder sa vytrápil s Miškovcom, nováčik doma opäť uspel. Z výhry sa tešil aj Slovan