Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Vznikne nová hokejová liga? Podľa APHK nie, kluby sa prihlásili do extraligy

Radosť z výhry Tipos Extraligy hokejistov HKM Zvolen. (Autor: SITA)
TASR|7. jún 2021 o 11:13

Kluby ponúkli viacero návrhov na zlepšenie súťaže.

BRATISLAVA. Väčšina účastníkov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže odporučila Slovenskému zväzu ľadového hokeja (SZĽH) začiatok sezóny Tipos Extraligy 2021/2022 na 24. septembra.

V tlačovej správe o tom informovala Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK).

V stanovenom termíne sa do Tipos Extraligy 2021/2022 prihlásili všetky kluby, čo podľa APHK vyvrátilo akékoľvek špekulácie o vzniku novej súťaže v budúcom súťažnom ročníku.

Obmedzený počet legionárov

V záujme postupného skvalitňovania úrovne slovenského hokeja odporučila väčšina účastníkov, aby naďalej platilo obmedzenie pre počet zahraničných hráčov na zápasových súpiskách.

Do jedného duelu by opäť mohlo zasiahnuť maximálne sedem legionárov.

Extraliga by naďalej nebola uzatvorená, víťaz Slovenskej hokejovej ligy (SHL) by však nemal v nasledujúcej sezóne garantovaný priamy postup medzi elitu.

Kluby navrhujú opätovné zavedenie baráže medzi posledným tímom z najvyššej súťaže a víťazom SHL s cieľom neustáleho zvyšovania športovej úrovne Tipos Extraligy.

Kluby nemôžu byť občianske združenia

Väčšina klubov sa zhodla na odporúčaní pre vedenie SZĽH upraviť licenčné predpisy a súťažné poriadky tak, aby licenciu na účasť v najvyššej súťaži mohli vlastniť len obchodné spoločnosti, teda spoločnosti s ručením obmedzeným či akciové spoločnosti.

Z pohľadu klubov je účastník, ktorý vystupuje ako občianske združenie, zvýhodňovaný v porovnaní s ostatnými.

Takéto pravidlo bolo zavedené už v minulosti a platilo do sezóny 2018/2019. Rovnaká úprava platí aj v Českej republike či v súťažiach Slovenského futbalového zväzu (SFZ), v tej najvyššej môžu pôsobiť iba akciové spoločnosti.

"Väčšina klubov Tipos Extraligy zároveň požiadala SZĽH, aby pri udeľovaní licencie na novú sezónu odstránil nerešpektovanie zmluvy zo strany účastníka extraligy HC Slovan Bratislava," uviedla ďalej APHK v tlačovej správe.

Súvisiace články