Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Pre tenis sa trápila. Dnes po boku Francúzky získava cenné tituly

Tímea Babosová (vľavo) a Kristina Mladenovicová s trofejou za víťazstvo v Paríži. (Autor: TASR/AP)
Prémiový obsah
Titanilla Bőd|12. okt 2020 o 20:23

Pred troma rokmi prežívala krízu.

PARÍŽ, BRATISLAVA. „Môžem to ukončiť?” spýtala sa frustrovane trénera v treťom sete, keď jej súperka vyhrávala už 3:0.

„Čože? Chceš to vzdať? Ale prečo? Musíš bojovať!” snažil sa ju povzbudiť vydesený tréner.

„Ja však vôbec neviem, prečo hrám tenis,” reagovala tenistka a jej hlas náhle vyskočil, akoby sa každú chvíľu rozplakala.

To všetko sa odohralo pred tromi rokmi na turnaji v Hertogenboschi, kde Tímea Babosová vypadla v prvom kole s domácou Arantxou Rusovou.

Na konci roka maďarská tenistka zvíťazila na Turnaji majsteriek vo štvorhre. Odvtedy tento titul obhájila už dvakrát a pridala aj štyri grandslamové tituly vo štvorhre.

Naposledy na Roland Garros v Paríži, kde s partnerkou Kristinou Mladenovicovou vo finále zdolali čilsko-americkú dvojicu Alexa Guarachiová a Desirae Krawczyková.

Už nechcela byť nešťastná

V roku 2017 prežívala krízu. Vo dvojhre sa jej nedarilo, na turnajoch sa lúčila vždy v prvom kole. Na tréningy prichádzala bez nálady, tenis už nebol pre ňu potešením.

„Celé sa to otočilo v Cincinnati. Išla som na tréning, smutná, mrzutá, pritom som šťastná a veselá baba. Povedala som si, že už nechcem byť toľkokrát nešťastná pre tenis, ktorý milujem a je mojou vášňou. Vtedy sa to celé zmenilo, znovu som si začala tenis užívať,” opisovala obrat k lepšiemu v rozhovore pre denník Új Szó.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Súvisiace články