Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tévez má s Boca Juniors ôsmy titul v štyroch krajinách

Tévez. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 3. nov 2015 o 07:46

Hráči Boca Juniors sa tešia z 31. majstrovského titulu v Argentíne.

BUENOS AIRES. V Argentíne už po predposlednom 29. kole najvyššej domácej dlhodobej súťaže spoznali svojho futbalového majstra.

Hráči Boca Juniors Buenos Aires zdolali lokálneho rivala Tigre 1:0 a po štyroch rokoch sa tešia z dovedna 31. majstrovského titulu.

Pred obľúbeným tímom pápeža Františka San Lorenzom majú hráči Bocy v tabuľke Primera División nepreklenuteľný 6-bodový náskok.

Tévez prispel 5 gólmi a 2 asistenciami

Najinšpiratívnejšou postavou nového majstra je útočník Carlos Tévez. Od júlového návratu tohto 31-ročného skúseného hrotového hráča do klubu svojho detstva dosiahla Boca 11 víťazstiev v 14 zápasoch. Tévez prispel 5 gólmi a 2 asistenciami.

Svetoznámy argentínsky reprezentant predtým vybojoval sedem majstrovských titulov v štyroch rôznych krajinách - ligovým šampiónom bol v Anglicku (Manchester United, Manchester City), Brazílii (Corinthians) aj Taliansku (Juventus Turín) a teraz druhýkrát a po 12 rokoch aj s Boca Juniors doma v Argentíne.

Tévez: Domácemu sa nič nevyrovná

Pikantne pôsobí fakt, že v roku 2015 sa Tévez teší už z druhej majstrovskej korunovácie. Na konci sezóny 2014/2015 sa radoval ešte ako súčasť majstrovského Juventusu Turín v Taliansku a teraz začiatkom novembra má titul s Boca Juniors, keďže v Argentíne sa najvyššia súťaž hrá iným systémom ako v Európe - jar/jeseň.

"Vyhral som domáce šampionáty na mnohých miestach, ale domácemu sa nič nevyrovná. Už po príchode do tímu som tvrdil, že je tu obrovský hlad po úspechu," cituje Téveza server BBC.

Mužstvo trénera Rodolfa Arruabarrenu môže v rozpätí niekoľkých dní dovŕšiť aj víťazné double. Už v stredu nastúpia hráči Boca Juniors proti Rosariu vo finále domáceho pohára Copa Argentina.

Carlos Tévez a jeho majstrovské tituly (8):

Boca Juniors (2003, 2015)

Corinthians (2005)

Manchester United (2008, 2009), Manchester City (2012)

Juventus Turín (2014, 2015)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.