Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Tenista slovne zaútočil na funkcionárov. Vyradili ho z tímu

Bernard Tomic si poriadne zavaril. (Autor: SITA/AP)
TASR|5. júl 2015 o 09:35

Austrálčan Bernard Tomic slovne napadol športového riaditeľa zväzu i šéfa exekutívy. Za trest si nezahrá v zápase štvrťfinále svetovej skupiny Davisovho pohára s Kazachstanom.

SYDNEY. Austrálsky tenisový zväz (TA) vyradil pred nadchádzajúcim zápasom štvrťfinále svetovej skupiny Davisovho pohára s Kazachstanom Bernarda Tomica z reprezentačného tímu.

Dôvodom je jeho verbálny útok na zväzových funkcionárov, vrátane legendárneho Patricka Raftera a šéfa exekutívy Craiga Tileyho.

"Takéto správanie je neakceptovateľné. Reprezentovať svoju krajinu je absolútne privilégium. A s tým ide ruka v ruke aj adekvátne vystupovanie. On toto nevie," zhodnotil prezident TA Steve Healy.

V tohtoročnom Wimbledone nestačil Tomic na svetovú jednotku.

Dvadsaťdvaročný rodák z nemeckého Stuttgartu obvinil TA, že ho po vlaňajšej operácii bedrového kĺbu neopodstatnene suspendoval.

Na adresu Raftera povedal, že nevie, ako kontrolovať rozpočet na financovanie hráčov.

"Tieto vyjadrenia sa nezakladajú na pravde a verejne sa posmievajú dôležitým ľuďom. Snažíme sa vybudovať silnú kultúru podporenú filozofiou, nie nárokmi," dodal Healy. Podniknutie právnych krokov voči Tomicovi vylúčil.

hungary_tennis_classics_hungary_tennis_c_r4415_res.jpg

Patrick Rafter je bývalým skvelým tenistom. FOTO - TASR/AP.

Patrick Rafter bol najskôr kapitánom austrálskeho daviscupového tímu. V súčasnosti zastáva post športového riaditeľa TA.

S Tomicom nemajú dobré vzťahy už dlhšie.

"Je to fajn chlapík. Ak ho austrálska verejnosť nepozná, je to dobrý herec. Vie pekne rozprávať, vždy je pripravený a vie, čo má hovoriť. V TA ho naučili, ako sa má správať," tvrdí sarkasticky Tomic.

Healy vyjadril nádej, že kontroverzný Tomic prijme dištanc týkajúci sa iba stretnutia s Kazachstanom. "Snáď si nezvolí deštruktívnu cestu, ktorou by ohrozil celú svoju budúcnosť v daviscupovom tíme," vyhlásil.

Informáciu priniesla agentúra AP.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články