Šestnásťročná Ruska deklasovala súperku, Češkám sa v Paríži nedarí

Ruská tenistka Mirra Andrejevová.
Ruská tenistka Mirra Andrejevová. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. máj 2023 o 13:55 (aktualizované 30. máj 2023 o 22:28)

V prvom kole neuspelo už šesť českých tenistiek.

PARÍŽ. Šestnásťročná ruská tenistka Mirra Andrejevová sa suverénne prebojovala do 2. kola grandslamového turnaja Roland Garros.

V utorok zdolala 32-ročnú Američanku Alison Riskeovú Amritrajovú 6:2, 6:1. Zápas trval len 57 minút aj pre to, že Ruska využila päť zo šiestich brejkbalov.

V druhom kole narazí na Francúzsku Diane Parryovú, ktorá pomerne prekvapujúco zdolala 25. nasadenú Angelinu Kalininovú z Ukrajiny 6:2, 6:3.

V atraktívnom dueli dvoch grandslamových šampiónok vyradila víťazka US Open z roku 2019 Kanaďanka Bianca Andreescuová osemnástu nasadenú Bielorusku Victoriu Azarenkovú 2:6, 6:3, 6:4.

Češka Marie Bouzková prehrala s Číňankou Sin-jü Wang a pridala sa k svojim krajankám, ktoré takisto nezvládli už prvú prekážku. V úvodnom kole vypadli Kvitová, Plíšková, Bejlek, Martincová, Siniaková aj Linda Fruhvirtová.

Naopak, obhajkyňa finálovej účasti Cori Gauffová nebude chýbať v druhom kole. Nasadená šestka turnaja z USA prešla cez Španielku Rebeku Masárovú po trojsetovom súboji 3:6, 6:1, 6:2.

Španielka slovenského pôvodu zobrala svojej súperke hneď prvý servis a dopodávala set do víťazného konca. Od druhého setu však Američanka prepla na vyšší rýchlostný stupeň a v kvalitnom súboji si zaistila postup.