Svitolinová zatiaľ nestratila ani set, postúpila aj mladá Kanaďanka

Elina Svitolinová.
Elina Svitolinová. (Autor: SITA/AP)
Sportnet, TASR|5. sep 2021 o 22:47 (aktualizované 6. sep 2021 o 07:24)

Vo štvrťfinále si zahrá aj Barbora Krejčíková.

NEW YORK. Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová postúpila do štvrťfinále záverečného grandslamového turnaja sezóny US Open.

Päťka turnaja zdolala v osemfinále dvanástku "pavúka" Rumunku Simonu Halepovú za 77 minút v dvoch setoch 6:3, 6:3.

Svitolinová pokračuje na dvorcoch vo Flushing Meadows v suverénnych výkonoch a zatiaľ nestratila v priebehu turnaja ani set.

Medzi najlepšiu osmičku postúpila aj 19-ročná Kanaďanka Leylah Fernandezová, ktorá po Naomi Osakovej zdolala ďalšiu niekdajšiu grandslamovú šampiónku. Proti Nemke Angelique Kerberovej zvíťazila 4:6, 7:6 (5), 6:2.

Zaskvela sa 44 víťaznými údermi na turnajoch tzv. veľkej štvorky si prvýkrát zahrá vo štvrťfinále. Jej kvality uznala aj jej súperka, ktorá viedla 6:4, 6:2.

"Dnes som do toho dala všetko. Myslím si, že hrala neuveriteľný zápas, špeciálne v treťom a tiež v druhom sete. Hrala jeden z najlepších zápasov jej kariéry, nemala čo stratiť a hrala svoj tenis," zhodnotila Kerberová.

Štvrťfinálovú dvojicu tvoria aj Bieloruska Arina Sabalenková a Češka Barbora Krejčíková, pričom obe tenistky zvládli osemfinálové duely v dvoch setoch.

Češka síce v druhom sete stratila náskok 4:0 proti Garbine Muguruzovej, ale následne odvrátila tri setbaly a postup spečatila v úspešnom tajbrejku.