Frustrovaný Andrej Rubľov v 3. kole Roland Garros 2024.
Frustrovaný Andrej Rubľov v 3. kole Roland Garros 2024. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. máj 2024 o 16:10 (aktualizované 31. máj 2024 o 23:45)

V treťom kole Roland Garros ho vyradil nenasadený Talian.

PARÍŽ. Taliansky tenista Matteo Arnaldi sa postaral o prvé prekvapenie piatkového programu dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros 2024.

Dvadsaťtriročný hráč zdolal v treťom kole šiesteho nasadeného Andreja Rubľova v troch setoch 7:6 (6), 6:2 a 6:4.

V ďalšom zápase ho čaká deviaty nasadený Grék Stefanos Tsitsipas, ktorý vyhral nad Číňanom Čang Č'-čen 6:3, 6:3, 6:1.

Favorit duel sa od úvodu trápil, robil veľa chýb a nepomohla mu ani zmena podmienok, keďže v Paríži aj v piatok začalo pršať a na kurte Suzanne Lenglenovej musel zatiahnuť strechu.

Arnaldi stratil podanie ako prvý, no vo ôsmom geme 1. setu súpera rebrejkol a v tajbrejku vyhral 8:6.

V druhej sade zobral súperovi podanie trikrát a v treťom v rozhodujúcom siedmom geme, po čom už dopodával a duel zakončil čistou hrou.

Arnaldi si tak vyrovnal grandslamové maximum, do osemfinále sa dostal aj vlani na US Open.

"Je to neuveriteľné. Myslím, že som hral najlepší tenis v mojom živote. Nečakal som to. On určite nehral najlepšie ako vie, ale ja som využil taktiku a dostal som ho pod tlak," povedal víťaz.

Rubľov počas duelu neskrýval svoju frustráciu, hádal sa s rozhodcom, trieskal raketou o zem a nakoniec aj do svojho kolena.

Do osemfinále postúpil aj ďalší Talian Jannik Sinner. Druhý nasadený hráč a víťaz Australian Open si poradil s Rusom Pavlom Kotovom trikrát 6:4.

Španielsky tenista Carlos Alcaraz takisto nezaváhal. V 3. kole si v pozícii nasadenej trojky poradil s Američanom Sebastianom Kordom 6:4, 7:6 (5), 6:3.

Corentin Moutet (Fr.) - Sebastian Ofner (Rak.) 3:6, 6:4, 6:4, 6:1

Domov»Tenis»VIDEO: Hádal sa s rozhodcom a trieskal raketou. Šiesty hráč sveta neuhral ani set