Jannik Sinner.
Jannik Sinner. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. júl 2024 o 18:56 (aktualizované 9. júl 2024 o 21:57)

Postupom medzi štvorku najlepších vyrovnal svoje wimbledonské maximum z minulého roka.

LONDÝN. Španielsky tenista Carlos Alcaraz postúpil do semifinále grandslamového turnaja vo Wimbledone.

V utorňajšom štvrťfinále zdolal dvanástku turnaja Američana Tommyho Paula v štyroch setoch 5:7, 6:4, 6:2, 6:2.

Obhajca prvenstva a trojka pavúka sa v súboji o postup do finále stretne s Rusom Daniilom Medvedevom.

Ten vo štvrťfinále vyradil svetovú aj turnajovú jednotku Jannicka Sinnera, keď v päťsetovej dráme triumfoval po setoch 6:7 (7), 6:4, 7:6 (4), 2:6, 6:3.

Pre daždivé počasie, ktoré narušilo utorňajší program, sa duel hral pod uzatvorenou strechou a napokon trval takmer štyri hodiny.

Medvedev spravil v zápase až 11 dvojchýb (Sinner 4) a mal aj menej víťazných úderov (55:61), no v rozhodujúcom piatom sete vzal súperovi podanie za stavu 1:2 a to napokon rozhodlo.

V prvom sete si obaja tenisti podržali podanie a napokon bol v dramatickom tajbrejku úspešný Sinner (9:7).

Medvedev však získal nasledujúce dva sety, pričom Sinner absolvoval v priebehu tretieho ošetrovanie, počas ktorého mu merali zrýchlený pulz.

"Necítil som sa dobre. Nezvracal som, ale točila sa mi hlava. Keď som sa vrátil, snažil som sa zo všetkých síl. V piatom sete som mal len jedno zlé podanie a to rozhodlo," poznamenal Sinner.

V tretom sete dvakrát vzal Medvedevovi podanie, no ten napokon triumfoval po tom víťaznom rozhodujúcom sete.

"Vedel som, že ak chcem zvíťaziť nad Jannikom, musím podať výborný výkon. Už to nie je hráč, ktorého ľahko zdoláte. Zvíťaziť nad ním je naozaj ťažké.

V jednom momente som cítil, že nemá dobrý pohyb. Myslím si, že pre takéto zápasy ľudia milujú tenis.

Niekedy sa ľudia počas sledovania tohto športu zbláznia a aj preto sa niekedy my tenisti zbláznime," konštatoval Medvedev.

Medvedev triumfom upravil vzájomnú bilanciu na 7:5. Sinnera zdolal v úvodných šiestich vzájomných dueloch, no následne s ním päťkrát po sebe prehral.

Wimbledon 2024

Dvojhra - štvrťfinále:

Carlos Alcaraz (Šp.3) - Tommy Paul (USA-12) 5:7, 6:4, 6:2, 6:2

Daniil Medvedev (Rus.-5) - Jannick Sinner (Tal.-1) 6:7 (7), 6:4, 7:6 (4), 2:6, 6:3

Domov»Tenis»Sinner päťsetovú drámu nezvládol. Turnajová i svetová jednotka na Wimbledone končí