Swiateková vyhrala 25. zápas za sebou, Collinsovú vyradila nenasadená súperka

Iga Swiateková.
Iga Swiateková. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. máj 2022 o 21:15 (aktualizované 13. máj 2022 o 07:42)

Poľská tenistka v prvom sete prehrávala 0:3.

RÍM. Ruská tenistka Daria Kasatkinová sa postarala o prekvapenie osemfinálového programu na turnaji WTA v Ríme.

V pozícii nenasadenej hráčky si poradila s turnajovou dvojkou Španielkou Paulou Badosovou 6:4, 6:4. V boji o postup do semifinále si zmeria sily so Švajčiarkou Jil Teichmannovou.

Svetová jednotka Iga Swiateková z Poľska si bez väčších problémov poradila s Bieloruskou Victoriou Azarenkovou 6:4, 6:1 a postúpila do štvrťfinále. Dvadsaťročná hráčka vyhrala 25 zápas v sérii.

Vo štvrťfinále sa stretne s Kanaďankou Biancou Andreescuovou, ktorá vyradila Chorvátku Petru Martičovú v dvoch setoch 6:4, 6:4.

Swiateková prehrával v úvodnom sete 0:3, no potom zobrala súperke štyri podania po sebe a vyhrala 6:4. V druhom sete už jasne dominovala.

"Nezačala som dobre a všetci to videli. No som veľmi šťastná za to, ako som zareagovala a ako som sa v prvom sete zlepšila," povedala.

Postúpila aj bieloruská tenistka Aryna Sabalenková. V osemfinálovom stretnutí zdolala vo štvrtok Američanku Jessicu Pegulovú v dvoch setoch 6:1 a 6:4.

Maria Sakkariová (Gr.-4) - Coco Gauffová (USA-15) 6:4, 7:5

Domov»Tenis»Swiateková vyhrala 25. zápas za sebou, Collinsovú vyradila nenasadená súperka