Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Rakúsky tréner sa v Luxemburgu postaral o škandál, urazil tenistku

Julia Görgesová (Autor: SITA/AP)
SITA|18. okt 2019 o 09:47

Christian Zahalka sa postaral o nemiestny výstup.

BRATISLAVA. Tréner japonskej tenistky Misaki Doiovej Christian Zahalka sa na turnaji WTA v Luxemburgu postaral o nemiestny výstup.

V zápase 1. kola dvojhry urazil súperku svojej zverenkyne - Nemku Juliu Görgesovú. Jeho urážka mala výrazný sexistický podtón.

Inkriminovaná situácia nastala na konci úvodného setu za stavu 5:4 pre Doiovú. Počas prestávky za ňou prišiel Zahalka a chcel jej povedať niekoľko motivačných slov.

Zvolil však nevhodnú rétoriku, ktorej znenie neskôr publikoval nemecký denník Bild. Správu priniesol aj britský web express.co.uk.

"Viem, zdá sa ti, že hráš proti Ivovi Karlovičovi s veľkými prsiami, ale ona takto nebude hrať celý zápas," mal povedať rodák z rakúskej Viedne.

Ako je známe, 40-ročný Karlovič, ktorý má výšku 211 cm, sa počas kariéry preslávil veľkou silou podania. Görgesová nakoniec v spomenutom dueli nasúkala 21 es a zvíťazila v troch setoch 5:7, 6:1 a 6:3.

Momentálne nie je známe, či Zahalka bude pykať za tieto sexistické výroky. Dá sa však očakávať, že bude musieť niesť následky.

Súvisiace články